Akademik Kitaplar

Carl Sagan, Cennetin Ejderleri, PDF

Carl Sagan, Cennetin Ejderleri, PDF, e-kitap bölümümüzde Carl Sagan, Cennetin Ejderleri, PDF başlığı ile kitap özetini paylaştık. Carl Sagan, Cennetin Ejderleri, PDF kitabın detayları yazımızda.. 

Carl Sagan, Cennetin Ejderleri, PDF

Carl Sagan, Cennetin Ejderleri, pdf, oku, indir, e kitap, Cosmos adlı kitabıyla büyük başarı yakalayan Sagan, Cennetin Ejderleri isimli eseriyle bütün dünyaca tanınmıştır. ABD’de en fazla satanlar listesine giren bu kitap insan beyninin ve zekasının evrimi üzerine sade bir dille yazılmış en kapsamlı kitaplardan biridir.

“Ben verebileceğim ispatları verdim; bana öyle geliyor ki şunu kabul etmeliyiz. İnsan, tüm soylu donanımlarıyla, en aşağı derecedekilere duyduğu sempatiyle, yalnızca diğer insanlara değil, yaşayan en kibar yaratığa kadar uzanan hayırseverlikle, güneş sisteminin yapısına ve hareketlerine nüfuz etmiş o Tanrısal zekâyla; tüm bu yüce güçlerle, yine de bedensel yapısında daha aşağılarda bulunan aslının silinmez damgasını taşımaktadır.” C. Darwin

Dünya çok yaşlı, insansa çok gençtir. Kişisel yaşamlarımızdaki dikkate değer olaylar, seneler yahut daha ufak sürelerle ölçülür; yaşam süremiz onluk dönemlere sığar; tüm yazılı tarih ise binlerce yılın içindedir. Lakin bizden öncedenleri, geçmişin en uzak dönemlerine uzanan, çok uzun bir zaman süresi geçti ki, bunun ile ilgili pek az şey bilinmekte; çünkü hem yazılı veriler yok, hem de o dönemlerin akıl almaz ne kadar büyük olduğunu kavrayabilme hususunda gerçekten kuvvetlik duyuyoruz. (Alıntı)

Cennetin Ejderleri PDF

Dosya Boyutu 8 MB

Yazarın Diğer Eserleri

Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Işığı PDF

Kozmos PDF

 

Related Articles

Back to top button