Ekonomi Kitapları

Carl Menger İktisadın Prensipleri Pdf İndir

Carl Menger İktisadın Prensipleri Pdf İndir, e-kitap bölümümüzde Carl Menger İktisadın Prensipleri Pdf İndir başlığı ile kitap özetini paylaştık. Carl Menger İktisadın Prensipleri Pdf İndir kitabın detayları yazımızda.. 

Carl Menger İktisadın Prensipleri Pdf İndir

Carl Menger, İktisadın Prensipleri, e kitap, indir, pdf, 1840 doğumlu Avusturya’lı iktisatçı Menger, Krakow Üniversitesi’nde doktorasını tamamlamıştır. Ekonomi alanında eserler vermiş olan yazar ayda, değer ve fiyat içindeki ilişkiyi ortaya koymaya çalıştığı Grundsätze der Volkswirtschaftslehre kitabı ile geniş kitlelerce tanınmıştır.

Sizlere tavsiyem, kendinizi televole ekonomistlerinden ’e onların söylemlerinden kurtararak, bu eserleri okumanız ve üzerlerinde düşünmenizdir. Söylenenleri etrafınızda uçuşan kavramlarla kıyaslamak yerine aklınızın süzgecinden geçirmenizdir. Belki sinirleriniz daha da bozulacak çevrede bireylerin refahını arttırma, ekonomiyi iyileştirme, büyüme adına yapılanları görünce. Ama, minimumından refahınızı, mutluluğunuzu etkileyen en önemli konu da artık karanlıkta olmayacaksınız.
Ve, emin olun ki, pişman olmayacaksınız. K. Tibuk

Bir toplum daha yüksek medeniyet düzeyine ulaştığında ve insanlar şeylerin gerçek yapısına ve doğasına daha derinlemesine nüfuz ettiklerinde, gerçek malların sayısı sürekli olarak olarak artar ve basit bir şekilde anlaşılabileceği gibi, sanal malların sayısı git gide azalır. Tecrübeyle sabittir ki, gerçek mallar yönünden çok yetersiz olan toplumlarda en fazla sanal olarak isimlendirilen malların görülmesi, beşeri refah ve doğru bilgi içindeki bağlantının en önemli ispatıdır. – alıntı

İktisadın Prensipleri PDF

Dosya Boyutu 5 MB

 

Related Articles

Back to top button