Pdf Kitap

Çanakkale Yenice Bölgesi El Sanatları El Kitabı PDF indir

Çanakkale Yenice Bölgesi El Sanatları El Kitabı PDF indir, e-kitap bölümümüzde Çanakkale Yenice Bölgesi El Sanatları El Kitabı PDF indir başlığı ile kitap özetini paylaştık. Çanakkale Yenice Bölgesi El Sanatları El Kitabı PDF indir kitabın detayları yazımızda.. 

Çanakkale Yenice Bölgesi El Sanatları El Kitabı PDF indir

Çanakkale Yenice Bölgesi El Sanatları El Kitabı, Çanakkale Onsekizmart Üniversitesi Yayınları, pdf, oku, indir, e-kitap, Çanakkale’nin yüzölçümü olarak en büyük ilçesi olan, Kaz Dağlarının eteklerine kurulmuş olan Yenice, coğrafi olarak engebeli bir yapıya sahip olması, ana ulaşım yolları üzerinde yer almaması sebebiyle sanayi yönünden yettiği kadar gelişmemiştir. Sanayi yönünden yettiği kadar gelişmemiş olmasının pozitif neticesinde halk bu özelliklerinden fazla etkilenmemiş, geleneklerini ve göreneklerini korumaya devam etmiştir.

Eserin içinde Yenice İlçesi ve Köylerinde üretilmiş ve üretilmekte olan el sanatları tanıtılmıştır.

Prof Dr. Sedat Laçiner

Bu kitap Çanakkale’nin Yenice beldesinde geleneklerini koruyan, geçmişini yaşatmaya devam eden insanları, kaybolmaya yüz tutmuş el sanatlarını kayıt altına alarak, gelecek nesillere aktarma amacı ile hazırlanmıştır.

Yrd. Doç. Dr. Mülayim Güre

Çanakkale Yenice Bölgesi El Sanatları Kitabı PDF

Dosya Boyutu 35 MB

 

Related Articles

Back to top button