Pdf Kitap

Camları Kırın Kuşlar Kurtulsun – Fatoş Güney PDF indir

Camları Kırın Kuşlar Kurtulsun – Fatoş Güney, pdf kitap bölümümüzde 2020 senesinde kaleme alınan Camları Kırın Kuşlar Kurtulsun – Fatoş Güney kitabını sizlerle paylaştık. Camları Kırın Kuşlar Kurtulsun – Fatoş Güney kitabının detayları..

Camları Kırın Kuşlar Kurtulsun – Fatoş Güney – Özeti

Camları Kırın Kuşlar Kurtulsun – Fatoş Güney

Camları Kırın Kuşlar Kurtulsun – Fatoş Güney

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2020
Eklenme: Kasım 17th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 360
Yazar: Fatoş Güney
1.149

Türk sinemasının kilometre taşlarından Yılmaz Güney ile eşi Fatoş Güney’in aşkı kitap oldu… Zaman zaman zorlu süreçlerden geçen bu aşkın bilinmeyenleri, Fatoş Güney aracılığıyla satırlara döküldü.

Yılmaz Güney ve Fatoş Güney aşkı farklı bağlamlarda birden fazla tartışmanın konusu oldu. Nice zorluklara mücadele ederek serpilen, cezaevi, sürgün, ayrılık gibi çetin süreçlerle daha da güçlenip büyüyen bu destansı sevgi ilk kez tüm detayları, tüm çıplaklığıyla kâğıda döküldü, bizzat Fatoş Güney aracılığıyla.

Moda’da doğup büyümüş, burjuva kültürüyle yetişmiş ve kendi kozasından çıkmamış bir genç kızın yaşamının altüst oluş hikâyesiyle başlıyor Camları Kırın Kuşlar Kurtulsun. Bu bireysel değişim ülkenin siyasi tarihi ve politik sarsıntılarla, Yılmaz Güney’in kendi yolunu bulma macerasıyle harmanlanarak eşsiz bir anlatı oluşturuyor. Fatoş Güney bu kitapta bizlere birlikte mücadele etmenin, birlikte olgunlaşmanın, birlikte direnmenin hikâyesini sunuyor.

Camları Kırın Kuşlar Kurtulsun Yılmaz Güney ve Fatoş Güney’in dillere pelesenk olan büyük aşkına, Türkiye politik sinemasına ve onun en özgün, öncü figürü olan Yılmaz Güney’in yaşamına, darbeler tarihine; direnmeye, değiştirmeye inanmış bir kuşağın anlam dünyasına ışık tutuyor.

“…Lakin yılmamalıydım, sürdürmeliydim yazmayı çünkü biliyordum, hiçbir şey sonsuzlukta yok olup gitmek kadar acı olamazdı. Yazmak, ölümden bir şey koparmaktı!

(…) Geçmişin tüm birikimi, şimdiki zamanın gerçekliğiyle birleşecekti nihayet. Bu kez yeniden hatırlamanın, yeniden değerlendirmenin süzgecinden geçerek…”

Camları Kırın Kuşlar Kurtulsun Kitabı Tanım Amaçlı Olarak Yayınlanmıştır

 

Bir önceki yazımız olan İğrenç Adamlarla Kısa Görüşmeler – David Foster Wallace başlıklı kitabımızda İğrenç Adamlarla Kısa Görüşmeler ekitap indir, İğrenç Adamlarla Kısa Görüşmeler ekitap oku ve İğrenç Adamlarla Kısa Görüşmeler pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button