Edebiyat Kitapları

Çağdaş Amerikalı Kadın Şairler Seçgin Ergin PDF İndir

Çağdaş Amerikalı Kadın Şairler Seçgin Ergin PDF İndir, e-kitap bölümümüzde Çağdaş Amerikalı Kadın Şairler Seçgin Ergin PDF İndir başlığı ile kitap özetini paylaştık. Çağdaş Amerikalı Kadın Şairler Seçgin Ergin PDF İndir kitabın detayları yazımızda.. 

Çağdaş Amerikalı Kadın Şairler Seçgin Ergin PDF İndir

Seçgin Ergin, Çağdaş Amerikalı Kadın Şairler, pdf, indir, e kitap, Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde öğretim üyesi Prof. Dr. Ergin, Ankara Üniversitesinde lisans, Nebraska Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. 1977 senesinde doçent 1987 senesinde profesör ünvanını almıştır.

“Toplumdaki aksaklıkların bunun yanında tarihsel hadiseleri, özellikle insanlık tarihi için yüzkızartıcı boyutları olan toplama kamplarını, Hiroshima, Nagazaki, Vietnam savaşlarını ve tüm savaşlara karşı tutumu özellikle Plath, Rich ve Levertov’un şiirlerinde görebiliriz. Kör döğüşüne dönen, sivillerin de büyük ölçüde zarar görüp öldürüldükleri Vietnam savaşına tepkiyi Levertov “Advent 1966″ şiirinde şöyle dile getirir.”

Because in Vietnam the vision of a Burnıng Babe
İS multipled, multipled the flesh on fire
not Christ’s, as Southwell saw it, prefigurtng
the passion upon the Eve of Christrnas,
but wholly huınan and repeated, repeated
infant after inf ant, their names forgotten,
their sex unknown in the ashes

Çağdaş Amerikalı Kadın Şairler PDF

Dosya Boyutu 7 MB

 

Related Articles

Back to top button