Biyografi Kitapları

Cadılığın Tarihi (Ortaçağ’da Bilge Kadının Katli) – Lois Martin PDF indir

Cadılığın Tarihi (Ortaçağ’da Bilge Kadının Katli) – Lois Martin, pdf kitap bölümümüzde 2009 senesinde kaleme alınan Cadılığın Tarihi (Ortaçağ’da Bilge Kadının Katli) – Lois Martin kitabını sizlerle paylaştık. Cadılığın Tarihi (Ortaçağ’da Bilge Kadının Katli) – Lois Martin kitabının detayları..

Cadılığın Tarihi (Ortaçağ’da Bilge Kadının Katli) – Lois Martin – Özeti

Cadılığın Tarihi (Ortaçağ’da Bilge Kadının Katli) – Lois Martin

Cadılığın Tarihi (Ortaçağ’da Bilge Kadının Katli) – Lois Martin

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2009
Eklenme: Mayıs 13th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 99
Yazar: Lois Martin
1.098

Cadılığın Tarihi, Gerçek dünya çapında, eski zamanlardan beri beynimizdeki cadı algısının merkezinde duran ve toplumumuzdaki cadıların ve cadılığın rolünü genelde ölümcül sonuçlara yol açacak biçimde tespit eden sorular iyi ve kötü, doğal ve doğa üstü sorularıdır.

Bu Cep Kitabı Avrupa tarihinde cadılarla toplum içindeki ilişkiyi ele almaktadır.

Konuyu; zamanla, coğrafyayla ve hepsinden önemlisi gerçeklikle sınırlamıştır. Masallardaki cadılıkla değil, modern pagan cadılıkla veya Avrupa dışı kültürlerdeki cadılıkla ilgilenmektedir.

Tarihçiler, uzun süre Cadı Avı’nın neden, ne zaman ve nerede gerçekleştiği üzerine kafa yormuşlardır. Bu, Avrupa tarihindeki belli bir döneme has bir olgudur, fakat cadılık inancı yeni bir şey değildi ve Avrupa’yla sınırlı da değildi.

Cadılık üzerine tarihsel araştırmalar özellikle Cadı Avı sürecinde sözde “cadılık” suçunu işledikleri savıyla tahminen 40.000 insanın öldürülmesi sonucunu doğuran Avrupalı cadı inançlarının çok sayıda öğesini bir araya getirmeye odaklanmıştır.

Cadı Avı’nı açıklamak için toplumsal, ekonomik ve dinsel çekişmelerden kadınların ezilmesine ve felaketler ile doğal afetlere günah keçileri bulma uğraşına dek birden fazla işlevsel teori üretilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Kuantum Dönemi (Planck, Bohr, Einsten ve Heisenberg Belirsizliği Sevmeyi Bize Nasıl Öğretti) – Robert P. Crease başlıklı kitabımızda Kuantum Dönemi epub indir, Kuantum Dönemi epub oku ve Kuantum Dönemi pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button