DGS Kitapları

Bütün Hikayeleri Ve Kitapları – Edgar Allan Poe PDF indir

Bütün Hikayeleri Ve Kitapları – Edgar Allan Poe, pdf kitap bölümümüzde 2020 senesinde kaleme alınan Bütün Hikayeleri Ve Kitapları – Edgar Allan Poe kitabını sizlerle paylaştık. Bütün Hikayeleri Ve Kitapları – Edgar Allan Poe kitabının detayları..

Bütün Hikayeleri Ve Kitapları – Edgar Allan Poe – Özeti

Bütün Hikayeleri Ve Kitapları – Edgar Allan Poe

Bütün Hikayeleri Ve Kitapları – Edgar Allan Poe

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2020
Eklenme: Kasım 28th, 2020
Dil: Türkiye
Yazar: Edgar Allan Poe
5.657

Adı en fazla kötüye çıkmış talihsizlik bile eninde sonunda felsefenin yorulmak nedir bilmez cesaretine boyun eğer – tıpkı en inatçı şehrin bir düşmanın ardı arkası kesilmez saldırılarına boyun eğmesi gibi. Kutsal kitapta yazdığına göre, Salmanezer, Samaria’nın önünde üç sene beklemiştir; ama sonunda şehir düşmüştür.

Sardanapalus ise -bkz. Diodorus- Ninova’nın önünde yedi sene beklemiştir; ama boşuna. Truva’nın fethi hemen hemen on sene almıştır; ve Azoth, Aristaeus’un şerefi üstüne yemin ederek dile getirdiğine göre, kapılarını Psammitticus’a fakat yirmi sene sonra açmıştır…

Bütün Hikayeleri Özeti

Hikayeler, gotik yapıya uygun olarak okuru kasvetli bir ortam ile karşılıyor. Soğuk, huzursuz, ürpertici bir sessizliğin olduğu; arada bir de boğuk seslerin, tiz çığlıkların olduğu yankılar, gaipten sesler; puslu, ölümün renkleriyle çevrelenmiş; terk edilmiş, mistik ögelerin imgeleri ile tedirgin edici, dehşet veren bir mekan kurguluyor yazar. Tüm duyularınıza hitap ederek sizi o atmosfere hazırlıyor adeta.

Karakterlerinde ise yine aşkınlık iç güdüleri hissediyorsunuz; ölümle yaşam içinde olan, enteresan acılar çeken, isterik, bölük pöçük anıları olan, enteresan figürler… Bu karakterlerin sezileri kuvvetli, olacakları tahmin ediyorlar ama bir tür yazgılarına teslim olmuşluk var, ne yapsalar da değişmeyeceğini düşünüyorlar.

“Salçalı yahniye.””Gerçekten!””Ragout ve fricandeauya  bak sevgili dostum! Onu almana izin vereceğim hık!- kelepir.” Burada filozof Majestelerinin sırtına bir şaplak indirdi.

“Böyle bir şeyi aklımdan bile geçirmem,” dedi diğeri istifini bozmadan, koltuğundan kalkarken. Metafizikçi bakakaldı.”Şu anda yettiği kadar tedarikliyim,” dedi Majesteleri.

“Hık! – Ha?” dedi filozof.”Elimde hazır fon yok.””Ne?””Hem bana hiç yakışmaz””Bayım!””Şu andaki iğrenç ve centilmenlikten uzak durumundan””Hık!””İstifade etmek.”

Burada ziyaretçi eğilip selam vererek çekildi bunu nasıl yaptığı belli değildi ama metafizikçi o “hain herifin” başına bir şişe fırlatmaya çalışırken,tavandan sarkan ince zincir kopup lamba başına düşünce yere kapaklandı.

Bütün Hikayeleri pdf indir

Bütün Hikayeleri I pdf indir

Bütün Hikayeleri II pdf indir

Bütün Hikayeleri III pdf indir

Dedektif Auguste Dupin Öyküleri pdf indir

Morgue Sokağı Cinayeti pdf indir

Bütün Şiirleri pdf indir

Bir Mumya ile Küçük Bir Hasbihal pdf indir

Kuzgun (Bütün Şiirleri) pdf indir

 

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button