En Çok Okunan Kitaplar

Bülbülü Öldürmek Harper Lee Pdf indir

Bülbülü Öldürmek Harper Lee Epsilon Yayınevi Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Bülbülü Öldürmek Harper Lee Epsilon Yayınevi Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Epsilon Yayınları aracılığıyla çıkarılan Bülbülü Öldürmek Harper Lee Epsilon Yayınevi Kitabı 360 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Bülbülü Öldürmek Harper Lee Epsilon Yayınevi kitabı 13.50×21.50 cm‘dir. Şubat 2020 nolu ISBN numarasına sahip Bülbülü Öldürmek Harper Lee Epsilon Yayınevi kitabının yazarı Harper LeeBülbülü Öldürmek Harper Lee Epsilon Yayınevi PDF indirebilirsiniz. 

Bülbülü Öldürmek Harper Lee Epsilon Yayınevi Kitabı Pdf indir

1961 Pulitzer Edebiyat Ödülü

“İstediğin kadar saksağan vur vurabilirsen, ama unutma, bülbülü öldürmek günahtır.”

Tüm zamanların en bi hayli beğeni alan hikâyelerinden birisi olan, kırktan fazla dile çevrilen, Oscar ödüllü bir sinema filmi için temel oluşturan ve yirminci yüzyılın en iyi romanlardan biri seçilen Pulitzer ödüllü Bülbülü Öldürmek, Amerika’nın acımasız bir önyargı ile zehirlenmiş güneyinde geçen, sürükleyici, yürek burkan ve dikkat çekici bir büyüme hikâyesi. Büyüleyici güzellikler ve vahşi eşitsizlikler dünyasında haksız yere korkunç bir suçla suçlanan bir “zenci”yi savunmak için her şeyi riske atan bir adamın hikâyesi çocuk kahramanın gözünden anlatılıyor.

Şefkat dolu, dramatik ve düşündürücü Bülbülü Öldürmek okurları insan doğasının köklerine; masumiyet ve deneyime, nezaket ve zulme, sevgi ve nefrete, mizah ve pathosa götürüyor. Harper Leenin her zaman basit bir aşk hikâyesi olarak gördüğü romanı bugün Amerikan edebiyatının bir şaheseri olarak kabul ediliyor.

“Lee estetiğin arkasına sığınmayı reddediyor. Kalemi öyle güzel, kuvvetli, ölçülü ki zor konuları doğrudan ele almak zorunda olmamasına rağmen Bülbülü Öldürmek’te tam anlamıyla bunu yapmış.”  

–Chimamanda Ngozi Adichie

“Yaşama sevinciyle dolu, bir hayli etkili ve bazı zamanlarda rastlayacağınız türden bir roman.”  

–Truman Capote

Etiketler: Bülbülü Öldürmek Harper Lee Epsilon Yayınevi Pdf oku , Bülbülü Öldürmek Harper Lee Epsilon Yayınevi Pdf kitap indir, Bülbülü Öldürmek Harper Lee Epsilon Yayınevi pdf oku ücretsiz, Bülbülü Öldürmek Harper Lee Epsilon Yayınevi kitap indir ücretsiz, Bülbülü Öldürmek Harper Lee Epsilon Yayınevi pdf indir yandex, Bülbülü Öldürmek Harper Lee Epsilon Yayınevi pdf oku özet, Bülbülü Öldürmek Harper Lee Epsilon Yayınevi kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button