Edebiyat Kitapları

Brecht, Lukacs, Bloch Sanat ve Edebiyat Onur Bilge Kula Pdf indir

Brecht, Lukacs, Bloch Sanat ve Edebiyat Onur Bilge Kula İş Bankası Kültür Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Brecht, Lukacs, Bloch Sanat ve Edebiyat Onur Bilge Kula İş Bankası Kültür Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İş Bankası Kültür Yayınları aracılığıyla çıkarılan Brecht, Lukacs, Bloch Sanat ve Edebiyat Onur Bilge Kula İş Bankası Kültür Yayınları Kitabı 732 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Brecht, Lukacs, Bloch Sanat ve Edebiyat Onur Bilge Kula İş Bankası Kültür Yayınları kitabı 16.50×23.00 cm‘dir. Nisan 2014 nolu ISBN numarasına sahip Brecht, Lukacs, Bloch Sanat ve Edebiyat Onur Bilge Kula İş Bankası Kültür Yayınları kitabının yazarı Onur Bilge KulaBrecht, Lukacs, Bloch Sanat ve Edebiyat Onur Bilge Kula İş Bankası Kültür Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

Brecht, Lukacs, Bloch Sanat ve Edebiyat Onur Bilge Kula İş Bankası Kültür Yayınları Kitabı Pdf indir

Prof Dr. Onur Bilge Kula’nın konulaştırma yöntemini izleyerek üç düşünürü ve üretimlerini ele aldığı ayrıntılı ve dikkat çekici bir inceleme, araştırma yapıtı.

Epik tiyatro kavramının düşünsel temelini oluşturan yabansılaştırım kuramını geliştiren Bertolt Brecht’in bu kitapta ele alınan yazıları, tiyatro ve edebiyat kuramına çiçeği burnunda boyutlar katmaktadır.

Lukacs’ın yazıları sanatın ve edebiyatın ticarileştirilmesini, muhalif yazar ve eleştirmenlerin karşı karşıya geldikları poblemleri, yazar-eleştirmen ve felsefi eleştirmen kavramını, kıymetli ve kalıcı edebiyatın niteliklerini büyük bir yetkinlikle ortaya koymaktadır.
Bloch’un bu kitapta bulunan yazıları insana özgü olanın, insancıl olanın edebiyata yabancı olamayacağını serimlemekte, zamanı yazınsallaştırmanın olabilirliğini, güncel edebiyat ve çözümleme içindeki ilişkiyi ortaya koyarak roman türünün ayrıntı kısmını ve yönelimini belirginleştirmektedir.

 

Related Articles

Back to top button