DGS Kitapları

Bir Kadının Anıları – John Cleland PDF indir

Bir Kadının Anıları – John Cleland, pdf kitap bölümümüzde 2017 senesinde kaleme alınan Bir Kadının Anıları – John Cleland kitabını sizlerle paylaştık. Bir Kadının Anıları – John Cleland kitabının detayları..

Bir Kadının Anıları – John Cleland – Özeti

Bir Kadının Anıları – John Cleland

Bir Kadının Anıları – John Cleland

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2017
Eklenme: Kasım 24th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 280
Yazar: John Cleland
993

Bir Kadının Zevk Anıları; Fanny Hill olarak da anılan Bir Kadının Anıları, 1748’de İngiliz romancı John Cleland’ın Londra’da Borçlular Hapishanesi’nde yattığı izmir escorts sırada yazdığı ve edebiyat tarihinin en tartışmalı romanlarından biridir.

John Cleland’ın cinselliği açık ifadelerle kelimelerine eklediği, on sekizinci yüzyıl toplumunun ahlakına yönelik hicivci bir saldırı da sayılabilen roman genç, taşralı bir kız olan Fanny Hill’in Londra’ya göçü ve fahişeliğe kadar uzanan hikâyesidir.

İngiliz edebiyatının ilk erotik romanlarından biri olma niteliği taşır.

Fanny Hill’in hikâyesi müstehcen içeriği sebebiyle edebiyat tarihinde sansürlü dönemler geçirmiş, fakat 1963 senesinde İngiltere ve ABD’de yasal olarak satılmaya başlamıştır.

Kurgusu, baştan çıkarıcı ve benzetmelerle süslü anlatımıyla İngiltere’nin genelevlerine, on sekizinci yüzyıldaki aşk ve cinselliğe hem felsefi hem de erotizm ile ulaşan, bunun yanı sıra kararlı bir mutluluk ve aşk arayışıdır. Fanny Hill hayatta kalabilmek için fahişelik yaparken yaşadığı acılar,

zevkler ve yükselişi Bir Kadının Anıları ile modern okuyucuyu eğlendirmenin bunun yanında entrikalarıyla içine alacak, aşkın para, zevkin ise kâr sayıldığı bir dünyaya götürecektir.

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button