Pdf Kitap

Bir İnsan Yetiştirmek Ne İstediğini Bilen, Yarının Güçlü Bireyleri Pdf indir

Bir İnsan Yetiştirmek
Ne İstediğini Bilen, Yarının Güçlü Bireyleri pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Bir İnsan Yetiştirmek
Ne İstediğini Bilen, Yarının Güçlü Bireyleri kitabı
288 olarak çıkarılmıştır. Dr. Ross W. Greene tarafından kaleme alınan Bir İnsan Yetiştirmek
Ne İstediğini Bilen, Yarının Güçlü Bireyleri isimli kitap 9786257631358 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Bir İnsan Yetiştirmek
Ne İstediğini Bilen, Yarının Güçlü Bireyleri kitabını 11.08.2021 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Bir İnsan Yetiştirmek
Ne İstediğini Bilen, Yarının Güçlü Bireyleri pdf oku indir
.

Bir İnsan Yetiştirmek
Ne İstediğini Bilen, Yarının Güçlü Bireyleri pdf indir

Ebeveynlerin mühim bir görevi mevcuttur: Çocuklarının kim olduğunu -becerileri, tercihleri, inançları, değerleri, karakterleri ve hedefleri- keşfetmek, bunu kabullenmek ve sonra buna göre bir hayat sürdürmelerine yardımcı olmak. Yine de konu nereden başlamak gerektiğine gelince bugünlerde birden fazla ebeveyn bocalıyor.
Çocuklarının bağımsız olmasını istiyorlar, fakat kötü seçimler yapacaklarsa değil. Aşırı baskıcı olmaktan kaçınmak istiyorlar; fakat neticesinde kural tanımaz, saygısız bir çocukları olacaksa değil. Çocuklarıyla iyi bir ilişkileri olsun istiyorlar, fakat otoritelerini kaybetmelerine neden olacaksa değil. Gerçekten duyulmak istiyorlar, fakat çığlık atarak değil.
Görevinizin, bir kil öbeğini (çocuğunuzu) öngördüğünüz şekile sokmak olmadığını fark edin: O bir kil öbeği değil ve sizin de bu tür bir gücünüz yok.
Bir ebeveyn olarak en fazla istediğiniz şey etkilemektir, kontrol etmek değil. Bu etkiyi yapmanın da birden fazla yolu var. Bir yol güç ve baskıdan geçer ama başka bir yol daha var; iletişimi artıran, ilişkileri iyileştiren ve Gerçek Dünya’da karşılarına çıkacak şeylere çocukları daha iyi hazırlayan bir yol.
Tanınmış çocuk psikoloğu ve New York Times çok satan yazarı Ross W. Greene, daha iyi bir ebeveyn-çocuk ilişkisinin nasıl geliştirileceğini açıklarken bunun yanı sıra empati, dürüstlük, dayanıklılık ve bağımsızlık gibi duyguları besliyor. Sorunları işbirliği içinde çözme modeli aracılığıyla her iki tarafa da gelişmek için alan tanıyan, bir gün kanatlarını açıp uçması için çocuğunuza sağlam bir temel kazandıracak yönergeler ve ilham verici tavsiyeler sunuyor.
Bir İnsan Yetiştirmek; ebeveynler, öğretmenler ve diğer bakımverenler için oyunun kuralını değiştirecek.
Çocuğunuzla daha iyi bir ilişki kurmaya hazır mısınız?

Bir İnsan Yetiştirmek
Ne İstediğini Bilen, Yarının Güçlü Bireyleri kitap özeti

Bir İnsan Yetiştirmek
Ne İstediğini Bilen, Yarının Güçlü Bireyleri pdf oku

Bir İnsan Yetiştirmek
Ne İstediğini Bilen, Yarının Güçlü Bireyleri Pdf indir

 

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button