Felsefe Kitapları

Bir İnsan Kaynakları Masalı (İş Yaşamına Dair İpuçları) – Özden Aslan PDF indir

Bir İnsan Kaynakları Masalı (İş Yaşamına Dair İpuçları) – Özden Aslan, pdf kitap bölümümüzde 2008 senesinde kaleme alınan Bir İnsan Kaynakları Masalı (İş Yaşamına Dair İpuçları) – Özden Aslan kitabını sizlerle paylaştık. Bir İnsan Kaynakları Masalı (İş Yaşamına Dair İpuçları) – Özden Aslan kitabının detayları..

Bir İnsan Kaynakları Masalı (İş Yaşamına Dair İpuçları) – Özden Aslan – Özeti

Bir İnsan Kaynakları Masalı (İş Yaşamına Dair İpuçları)  –  Özden Aslan

Bir İnsan Kaynakları Masalı (İş Yaşamına Dair İpuçları) – Özden Aslan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2008
Eklenme: Mayıs 11th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 161
Yazar: Özden Aslan
226

Bir İnsan Kaynakları Masalı bir ders kitabı olarak yazılmadı. İnsan kaynakları alanında çalışan yahut çalışmak isteyenlere ve kitapta sözü edilen süreçleri uygulayacak olanlara tavsiyem, bu alanda eğitim vermek maksadıyla yazılmış olan bilimsel eserlerden yararlanmalarıdır.

Bu kitap aslında, özellikle gençleri, çalışma yaşamında bir gezintiye çıkarmak amacını taşıyor. Uzun seneler insan kaynakları yönetimi alanında çalıştığım için de kahramanımızla bu alanda bir gezinti yaptık. Çalışma yaşamı, yaşamın her alanında olduğu gibi acı ve tatlı olaylarla doludur.

Çalışırken arada bir keyiflenir, arada bir de strese girer, üzülürüz. İşte kitapta bu tür olaylardan örnekler vermeye çalıştım. Elbette bu kadar kısa bir zaman dilimi içinde tüm bu hadiselerin bir şirketin insan kaynakları bölümünde yaşanması gerçekçi gelmeyecektir. Bundan dolayı de adına “masal” dedik.

Kitapta anlatılan hadiselerin hiçbiri birebir gerçek yaşamdan alınmadığı gibi kahramanlar da tamamen hayal ürünüdür.

Her bölümde kahramanımızın verdiği kararlar yer alıyor. Bunlar yalnızca o bölümde verilen ana mesajı özetlemekte olup okuyucuya bir görüşü dikte etmek gibi bir amacı yoktur. İnanıyorum ki okuyucularım çalışma yaşamlarında karşı karşıya geldikları benzer olaylarla alakalı en doğru kararları kendileri vereceklerdir. Zaten insan, yaşamıyla alakalı kararları kendi verdiği zaman sahip çıkar ve inançla uygular.

Yaşanan hadiseleri gerçekçi olsunlar diye ayrıntı kısmıyla anlatmaya çalıştım.Öykünün gelişimine bağlı olarak bazı konular diğerlerinden daha çok yer tuttu.

Bu bağlamda kitapta sözü edilen süreçlerin hepsi mühimdir ve bu bütünün vazgeçilmez parçalarıdır. Kurumun başarısı da ilk kez insan kaynağının iyi yönetilmesine bağlıdır.

Bugüne kadar karşı karşıya geldiklarımızın aksine, kitapta monoton, sıradan bilgiler yerine gerçek olaylardan yola çıkıldı. İlk kez bir kitap yaşadıklarımızla örtüşen örnek olaylar içeriyor:

Bizde bilgi sahibi insanlar detaylarını kolay kolay aktarmazlar, oysa yeri doldurulamaz bir adamsanız hayatta yükselemezsiniz. Özden Aslan bildiklerini bizlerle paylaşıyor:

Yöneticilerimize çoğu yanlışlarını anlatamayız. Özden Aslan bizim yerimize anlatmış: Etrafımızda sürüyle kalıbını, makamını hak etmeyen adam var. Kendini geliştiren, detaylarını paylaşan, dürüst, içten dostlar bulmak hiç kolay değil; onları bulduğumuzda gerçekten fazla seviyoruz:

Bir önceki yazımız olan Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever – Esra Ezmeci başlıklı kitabımızda Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever ekitap indir, Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever ekitap oku ve Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button