Akademik Kitaplar

Bilim, Felsefe ve Metodoloji Ata Özdemirci Beta Yayınevi Pdf indir

Bilim, Felsefe ve Metodoloji Ata Özdemirci Beta Yayınevi Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Bilim, Felsefe ve Metodoloji Ata Özdemirci Beta Yayınevi Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Beta Yayınevi aracılığıyla çıkarılan Bilim, Felsefe ve Metodoloji Ata Özdemirci Beta Yayınevi Kitabı 436 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Bilim, Felsefe ve Metodoloji Ata Özdemirci Beta Yayınevi kitabı 16.20×23.50 cm‘dir. Şubat 2020 nolu ISBN numarasına sahip Bilim, Felsefe ve Metodoloji Ata Özdemirci Beta Yayınevi kitabının yazarı Ata ÖzdemirciBilim, Felsefe ve Metodoloji Ata Özdemirci Beta Yayınevi PDF indirebilirsiniz. 

Bilim, Felsefe ve Metodoloji Ata Özdemirci Beta Yayınevi Kitabı Pdf indir

Dünyaya şaşırarak bakmak, merak etmek ve mevcut kabulleri temelinden sorgulamak, çocukların, özellikle de asi karakterli çocukların en temel özelliklerindendir. Pek çok toplumda yalnızca zeki ve farklı insanlara ait özel bölgeler gözüyle bakılan bilim ve felsefe de, uygarlık tarihinin iki asi çocuğu gibidir. Bu iki çocuk, tarih boyunca kimi zaman hâkim sisteme ve değerlere cesurca karşı çıkmış, korkusuzca araştırmış, konuşmuş ve birbirini desteklemiş, kimi zaman da otoritenin gücünden beslenerek statükocu olmuş, mevcut kabulleri yineleyip durmuş, yeni fikirleri dışlamış ve birbiriyle savaş içinde olmuştur.

Geçmişlerindeki tüm bu hatalara rağmen, uygarlık tarihinin en kötü dönemlerinde bile bilim ve felsefe; sıradan bir insanın unutmaya, kabullenmeye, basmakalıp düşüncelere, kalabalığın yozlaştırıcı baskısına, safsatalara ve ucuz propaganda tekniklerine karşı sığınabileceği hemen hemen tek liman olmuştur.

İnsanlık tarihinden siyaset felsefesine, genlerimizin doğasından bilim tarihine, paranın hikayesinden ezoterik dinlere, varlık felsefesinden araştırma metotlarıne birden fazla konuyu güncel araştırmalar eşliğinde inceleyen ve sade bir dille aktaran bu kitap, içten üslubuyla okuyucusunun entelektüel birikimine hatırı sayılır derecede katkıda bulunmaya ve bahsi geçen limanın ufak bir parçası olmayı hedeflemektedir.

Pek çok üniversitenin yüksek lisans ve doktora programlarında da yararlanılan, her baskısında okurundan büyük kıymet gören ve kendisini sürekli olarak yenileyerek güncel kalmayı misyon edinen bu kitap; beşinci baskısında da bilinenler, unutulup tozlananlar ve yeni keşfedilenler içinde sıcak bir denge kurmaya çalışarak, bilim, felsefe ve araştırmadan zevk duyan okurlarla buluşmayı hedeflemektedir.

Etiketler: Bilim, Felsefe ve Metodoloji Ata Özdemirci Beta Yayınevi Pdf oku , Bilim, Felsefe ve Metodoloji Ata Özdemirci Beta Yayınevi Pdf kitap indir, Bilim, Felsefe ve Metodoloji Ata Özdemirci Beta Yayınevi pdf oku ücretsiz, Bilim, Felsefe ve Metodoloji Ata Özdemirci Beta Yayınevi kitap indir ücretsiz, Bilim, Felsefe ve Metodoloji Ata Özdemirci Beta Yayınevi pdf indir yandex, Bilim, Felsefe ve Metodoloji Ata Özdemirci Beta Yayınevi pdf oku özet, Bilim, Felsefe ve Metodoloji Ata Özdemirci Beta Yayınevi kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button