Akademik Kitaplar

Bilgi İşlemsel Düşünmeden Programlamaya Pdf indir

Bilgi İşlemsel Düşünmeden Programlamaya Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Bilgi İşlemsel Düşünmeden Programlamaya Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Pegem A Yayıncılık Akademik Kitaplar aracılığıyla çıkarılan Bilgi İşlemsel Düşünmeden Programlamaya Kitabı 434 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Bilgi İşlemsel Düşünmeden Programlamaya kitabı 16.00×24.00 cm‘dir. Kasım 2017 nolu ISBN numarasına sahip Bilgi İşlemsel Düşünmeden Programlamaya kitabının yazarı Mehmet Fatih ErkoçBilgi İşlemsel Düşünmeden Programlamaya PDF indirebilirsiniz. 

Bilgi İşlemsel Düşünmeden Programlamaya Kitabı Pdf indir

Bilgi işlemsel düşünme, kodlama ve bilgisayar bilimi eğitimi halen gelişmekte olan, sınırları tam anlamıyla belirginleşmemiş bir alandır. Farklı ülkelerden farklı bakış açılarına sahip araştırmacılar bilgi işlemsel düşünme kavramlarını ortaya koymak ve onları berrak bir hale getirmek için çalışmalar yürütmektedir. Bu çabanın ürünü olarak yeni anlamlar ve sorular ortaya çıkmaktadır. Bilgi İşlemsel Düşünmeden Programlamaya ülkemizde bilgi işlemsel düşünmeyi ve kodlama eğitimini farklı açılardan bütüncül bir yaklaşımla ele alan ilk kitaptır. Bu kitabın temel amacı dünya çapında bilgi işlemsel düşünme ve kodlama eğitimi ile alakalı alan yazının güncel olarak okura sunulmasıdır. Bu sunum yalın bir resim çekme çabasından ziyade çoğunlukla bölüm yazarlarının kendi bakış açılarını yansıttığı bir resmetme şeklindedir. Kitabın amacı ışığında bilgi işlemsel düşünme ve kodlama eğitimi; kuramsal temeller, öğretim yaklaşımları, düşünme becerileri, öğretmen eğitimi, kodlama eğitiminin kapsamı, ölçme ve değerlendirme, FeTeMM ve alanda yaşanan değişim ve dönüşüm perspektiflerinden ele alınmıştır. Bilgi İşlemsel Düşünmeden Programlamaya bilgi işlemsel düşünme ve kodlama eğitimi hususunda kendisini geliştirmek isteyen ileri düzey lisans öğrencileri, öğretmenler, yüksek lisans öğrencileri, doktora öğrencileri ve akademisyenler için yazılmıştır. Kitap alakalı okurlar aracılığıyla bireysel olarak okunabileceği gibi lisans dersleri için yardımcı kaynak, yüksek lisans ve doktora derslerinde temel kaynak olarak da kullanılabilir.

 

Etiketler: Bilgi İşlemsel Düşünmeden Programlamaya Pdf oku , Bilgi İşlemsel Düşünmeden Programlamaya Pdf kitap indir, Bilgi İşlemsel Düşünmeden Programlamaya pdf oku ücretsiz, Bilgi İşlemsel Düşünmeden Programlamaya kitap indir ücretsiz, Bilgi İşlemsel Düşünmeden Programlamaya pdf indir yandex, Bilgi İşlemsel Düşünmeden Programlamaya pdf oku özet, Bilgi İşlemsel Düşünmeden Programlamaya kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button