Edebiyat Kitapları

Benjamin Buttonın Tuhaf Hikayesi Francis Scott Key Fitzgerald Pdf indir

Benjamin Buttonın Tuhaf Hikayesi Francis Scott Key Fitzgerald İş Bankası Kültür Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Benjamin Buttonın Tuhaf Hikayesi Francis Scott Key Fitzgerald İş Bankası Kültür Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İş Bankası Kültür Yayınları aracılığıyla çıkarılan Benjamin Buttonın Tuhaf Hikayesi Francis Scott Key Fitzgerald İş Bankası Kültür Yayınları Kitabı 56 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Benjamin Buttonın Tuhaf Hikayesi Francis Scott Key Fitzgerald İş Bankası Kültür Yayınları kitabı 12.50×20.50 cm‘dir. Haziran 2021 nolu ISBN numarasına sahip Benjamin Buttonın Tuhaf Hikayesi Francis Scott Key Fitzgerald İş Bankası Kültür Yayınları kitabının yazarı F. Scoot FitzgeraldBenjamin Buttonın Tuhaf Hikayesi Francis Scott Key Fitzgerald İş Bankası Kültür Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

Benjamin Buttonın Tuhaf Hikayesi Francis Scott Key Fitzgerald İş Bankası Kültür Yayınları Kitabı Pdf indir

Yaşlı bir adam olarak dünyaya gelip zamanla gençleşme düşüncesi F. Scott Fitzgerald’ı büyülüyordu. Yazarın iki yıl boyunca zihninde evirip çevirdikten sonra 1922 senesinde yazdığı Benjamin Button’ın Tuhaf Hikâyesi’ni Mark Twain’in şu sözü esinlemişti: “Hayatın en iyi kısmının başta, en kötü kısmının da sonda olması ne yazık.” Fitzgerald bu en bilinen hikâyesinde 1860 senesinde yaşlı bir adam olarak doğup giderek gençleşen Benjamin Button’ın yaşamını anlatır.

Benjamin Button yalnızca yaşlı bir adamın bedeniyle dünyaya gelmemiştir. 70’li yaşlarındaki bir adamın zihnine ve zevklerine de sahiptir. Gençleştikçe dirilen bedeniyle birlikte daha aktif bir hayata ve ilgi alanlarına kavuşur. Yazar yaşın insanın kimliği üzerindeki etkisine dikkat çeker.

Yaşlanma üzerine yazılmış bu nükteli, fantastik hiciv, Hollywood’un da dikkatinden kaçmamış, 2008’de vizyona giren film uyarlaması büyük ilgi görmüştü.

 

Related Articles

Back to top button