Çocuk Kitapları

Ben Büyüyünce Gülten Dayıoğlu Pdf indir

Ben Büyüyünce Gülten Dayıoğlu Altın Kitaplar Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Ben Büyüyünce Gülten Dayıoğlu Altın Kitaplar Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Altın Kitaplar aracılığıyla çıkarılan Ben Büyüyünce Gülten Dayıoğlu Altın Kitaplar Kitabı 111 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Ben Büyüyünce Gülten Dayıoğlu Altın Kitaplar kitabı 13.50×19.50 cm‘dir. Nisan 2020 nolu ISBN numarasına sahip Ben Büyüyünce Gülten Dayıoğlu Altın Kitaplar kitabının yazarı Gülten DayıoğluBen Büyüyünce Gülten Dayıoğlu Altın Kitaplar PDF indirebilirsiniz. 

Ben Büyüyünce Gülten Dayıoğlu Altın Kitaplar Kitabı Pdf indir

Nalbant Nuri ile oğlu Mehmet, toy bir atı nallamaya çabalıyorlardı. At, hiç de hoşnut görünmüyordu. Kuyruğunu savurtuyor, gözlerini kırpıştırıyor, dudaklarını oynatarak homurdanıyor, arada bir öfkeyle kişniyordu. Derisi de yer yer seğirmeye başlayınca, Nalbant Nuri, ayağını koyverdi. Yelesini sıvazlayarak sevecenlikle çıkıştı:

Bak hele güzel kızım! Kocaman at oldun gayri, taylığı toyluğu bir yana koy. Naldan ürkecek ne var?

İyiliğin için yapıyoruz bunu. Hadi, vazgeç huysuzluktan! Çifte mifte sallamaya kalkışma ha! Kocadım gayrı direnemem. Allah saklasın, taaa şuralara dürelenir giderim de çarşılıya şenlik çıkar. Belki bir yanım da kırılır. Nuri emmine böyle işler etmek sana yakışır mı? Doğrusu ya, anan da böyleydi gençliğinde. Ama, o tez uslanmıştı. Sen de aklını başına topla! diyerek, atın boynuna kolunu doladı. Döşünü kaşıdı yumuşak yumuşak… At, gide gide gevşedi. Gövdesindeki seğirmeler azaldı. Kuyruk savurtuşu tavsadı…

Etiketler: Ben Büyüyünce Gülten Dayıoğlu Altın Kitaplar Pdf oku , Ben Büyüyünce Gülten Dayıoğlu Altın Kitaplar Pdf kitap indir, Ben Büyüyünce Gülten Dayıoğlu Altın Kitaplar pdf oku ücretsiz, Ben Büyüyünce Gülten Dayıoğlu Altın Kitaplar kitap indir ücretsiz, Ben Büyüyünce Gülten Dayıoğlu Altın Kitaplar pdf indir yandex, Ben Büyüyünce Gülten Dayıoğlu Altın Kitaplar pdf oku özet, Ben Büyüyünce Gülten Dayıoğlu Altın Kitaplar kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button