Biyografi Kitapları

Baştan Çıkarma Sanatı – Robert Greene PDF indir

Baştan Çıkarma Sanatı – Robert Greene, pdf kitap bölümümüzde 2013 senesinde kaleme alınan Baştan Çıkarma Sanatı – Robert Greene kitabını sizlerle paylaştık. Baştan Çıkarma Sanatı – Robert Greene kitabının detayları..

Baştan Çıkarma Sanatı – Robert Greene – Özeti

Baştan Çıkarma Sanatı – Robert Greene

Baştan Çıkarma Sanatı – Robert Greene

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2013
Eklenme: Eylül 6th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 701
Yazar: Robert Greene
12.787

Dünya Bestseller Listelerinde Aylarca 1 Numarada Kalmış “İktidar” Kitabı Yazarından

Herkesin en büyük zaafı olan arzu ve zevki manipüle ederek isteklerinizi elde edin.

Baştan çıkarma gücü en etkili, en enteresan ve en hoş şeklidir. John F. Kennedy’nin kitleleri kendinen hayran bırakması, Cleopatra’nın Antonius’u avucunun içine alması bunun en güzel ispatıdır.

“Güç Sahibi Olmanın 48 Yasası: İktidar” adlı kitabın yazarı şimdi de tarih boyunca baştan çıkarma sanatında ustalaşan karakterlerin başarıları ve başarısızlıklarını da konu alan, çiçeği burnunda bir kitapla karşımızda. Robert Greene aşk oyunlarıyla göz boyamayla, direnişi kırarak karşısındakini tamamen avucunun içine alabilmenin 24 kuralını gözler önüne çıkarıyor.

Baştan Çıkarma Sanatı tarihin en büyük silahlarından birisi olan sonsuz güce sahip olabilme şeklinin en güzel örneğidir.

Baştan çıkarmanın 10 altın kuralı

Ünlü yazar Robert Greene’in The Art of Seduction – Baştan Çıkarma Sanatı kitabı, yalnızca aşk için değil iş , müzakere, satış ve ün kazanmak için nasıl baştan çıkarmamız gerektiğini anlatıyor.

Daha başarılı, rahat ve popüler olmak için yapmanız gereken ilk iş, tarihi değiştiren Cleopatra, Kazanova ve Napolyon gibi önemli bireylerin metotlarıni ödünç almak.

İşte kariyerinizi, ailenizle olan ilişkilerinizi ve özel yaşamınızı değiştirme gücü olan 10 öneri: 

1. Hedefinizi doğru belirleyinİnsan kaynakları müdürü? Potansiyel müşteri? Sizi terfi ettirecek üst düzey bir yönetici? Greene’e göre “bu kişi, yaşamında etki yaratabileceğiniz veya bir boşluğu doldurabileceğiniz biri” olmalı. Sizden çıkarı olduğu için size iyi davranan insanlar yerine daha çekingen, etkinize açık olduğunu belli etmeyen insanları seçebilirsiniz.

2. “İma” ustası olun
Düşüncelerinizi doğrudan dile getiriyorsanız, fazla dobra biriyseniz etrafınızdakilerin çekinmesine ve uzaklaşmasına, hatta size sırt çevirmesine sebep olabilirsiniz. İnsanları kendi tarafınıza çekmenin en iyi yolu zaman içinde ipuçları vererek gerçek amacınızı ortaya ağır ağır çıkarmak olacaktır. Böylelikle, karşınızdakiler kendi inisiyatifleri ile size yardım ettiklerini düşünecektir.

3. Arzu nesnesi haline gelinMilyonlarca insan ünlü simaların peşinden sürükleniyorsa müşteriler ve markalar da en popüler şirketlere ve yöneticilere çekilecektir. Küstahlaşarak kendinizi ufak düşürmeyin fakat birini kazanırken de fazla kibar olmayın. En önemli bağlantılarınızı ve başarılarınızı vurgulamayı unutmayın.

4. Konunun özüne inin
Birinin fikirlerini değiştirmek veya onu kendi tarafınıza çekmek için çalışıyorsanız; ilk kez onun kaidelerina göre oynayın. Bir toplantı mı istiyorsunuz? Ya da şirkete müşteri mi kazandıracaksınız? Karşınızda yardım beklediğiniz biri varsa, onun aynası olun. Böylelikle size açılacaktır.

5. Açıklamalara dikkat edin
Zorlu kararları zorlanmadan aldığınızı düşündürmeniz harika olmaz mı? İş görüşmesinde kendinizi tanıtırken tüm detaylara önem verin. Olası işvereniniz karşısında hangi telefon kılıfını seçtiğinizin bile önemi olabilir.

6. İlişki yoklaması alın
İster patron, ister müşteri olsun; herkesle ilişkilerinizde yoklama almak gereklidir. Bu insanın en sevdiği şeyleri, unutamadığı anılarını, sizden önce orada bulunan insanlarla kurduğu bağları gözlemleyin, keşfedin.

7. İhtiyaç yaratın
İnsanlar durumdan tatminken baştan çıkmaz. Başkalarının eksiklerini saygı çerçevesinde ortaya koyarak kendinizi bu eksikleri tamamlayacak insan olarak sunabilirsiniz. Misal verilecek olursa, iş yerinizin boşa harcadığı miktarları azaltmak için birkaç değişiklik önerisi fena olmayabilir.

8. Acıyı keyifle karıştırın
Fazla kibar olmanız, işle alakalı hedefinizi etkilemeyecektir. Samimiyetsiz ve özgüvensiz görünmemek adına ciddi, dürüst ve doğrudan bir üslup belirleyip onu kibarlıkla harmanlayabilirsiniz.

9. Alan verin
Karşınızda sizden etkilenmiş fakat size alışmış biri varsa, geri adım atarak ilgi çekebilirsiniz. Terfi istediğiniz zamanda aldığınız bir iş teklifini, ciddi değerlendirmiyor olsanız bile, bunu sizden başkasının bilmesine gerek yok, değil mi?

10. Cesarette ustalaşın
İnsan kaynakları veya üstünüzdeki yönetici sizinle ilgileniyor. Bundan eminsiniz. Öyleyse, son bir hamle yapmanın sırası geldi. Artık gole gidiyorsunuz. Doğal, cesur bir hareketle bu görev, şirket veya marka için uygun birinin siz olduğunu söylemeli ve de rekabette bir adım öne geçmek için hizmetlerinize ihtiyaç duyduklarından emin olduğunuzu da eklemelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Nutuk – Mustafa Kemal Atatürk başlıklı kitabımızda Nutuk Mustafa Kemal Atatürk ekitap indir, Nutuk Mustafa Kemal Atatürk ekitap oku ve Nutuk Mustafa Kemal Atatürk pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button