Biyografi Kitapları

Babaya Mektup – Franz Kafka PDF indir

Babaya Mektup – Franz Kafka, pdf kitap bölümümüzde Ağostos 2016 senesinde kaleme alınan Babaya Mektup – Franz Kafka kitabını sizlerle paylaştık. Babaya Mektup – Franz Kafka kitabının detayları..

Babaya Mektup – Franz Kafka – Özeti

Babaya Mektup – Franz Kafka

Babaya Mektup – Franz Kafka

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Ağostos 2016
Eklenme: Temmuz 7th, 2018
Dil: Türkce
Sayfa: 72
Yazar: Franz Kafka
3.741

Babaya Mektup – Franz Kafka

“Senin etkinden tamamen bağımsız büyümüş olsaydım bile, senin gönlünde yatan insan gibi biri olamayacaktım büyük ihtimalle. Herhalde yine çelimsiz, ürkek, kararsız, huzursuz bir insan olurdum…”

Yaşarken bir avuç insan aracılığıyla bilinen Kafka, ölümünden sonra dostu Max Brod’un vasiyetine ihanet edip (!) eserlerini yayınlamasıyla birlikte, özellikle İkinci Dünya Savaşı sonrasında hızla dünya çapında tanınmaya başladı ve yirminci yüzyılın en önemli yazarlarından biri halini aldı, haklı olarak.

Kafka, üzerine en fazla yazı ve yorum yapılan yazarlar listesinin başında yer alır. Hakkında dev bir literatür oluşmuştur ve günbegün artmaktadır bu literatür. İçinde yaşadığımız gerçekliğin, şimdinin değil yalnızca, savrulup gittiğimiz geleceğin ve geçmişin de perspektifinden yazabilen ender yazarlardan biridir Kafka ve halen günceldir, güncel de kalacaktır yüzsenelerca.

Babaya Mektup, opus magnumlarından biridir Kafka’nın. Şayet içinizde bir hayaletle yaşamaktan yorulduysanız, Kafka’nın sesine kulak verin deriz!
(Tanıtım Bülteninden)

Bir önceki yazımız olan Nutuk – Mustafa Kemal Atatürk başlıklı kitabımızda Nutuk Mustafa Kemal Atatürk ekitap indir, Nutuk Mustafa Kemal Atatürk ekitap oku ve Nutuk Mustafa Kemal Atatürk pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button