Çocuk Kitapları

Babama Kamera Vermeyin Pelin Güneş Tudem Yayınları Pdf indir

Babama Kamera Vermeyin Pelin Güneş Tudem Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Babama Kamera Vermeyin Pelin Güneş Tudem Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Tudem Yayınları aracılığıyla çıkarılan Babama Kamera Vermeyin Pelin Güneş Tudem Yayınları Kitabı 112 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Babama Kamera Vermeyin Pelin Güneş Tudem Yayınları kitabı 13.50×19.50 cm‘dir. Ocak 2020 nolu ISBN numarasına sahip Babama Kamera Vermeyin Pelin Güneş Tudem Yayınları kitabının yazarı Pelin GüneşBabama Kamera Vermeyin Pelin Güneş Tudem Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

Babama Kamera Vermeyin Pelin Güneş Tudem Yayınları Kitabı Pdf indir

Öykülerin gülen yüzü hiç solmasın!

Çocuklara “hayal kurma dersleri” veren yazar Pelin Güneş’in ödüllü kitabı Babama Kamera Vermeyin, genç illüstratör Gözde Eyce’nin neşeli çizimleri ve gözden geçirilmiş baskısıyla yeniden raflara giriyor.

Bilgi çağı çocuklarının, okul ve aile yaşantılarını ince ve tatlı bir mizahla işleyen on öykünün bulunduğu bu ele avuca sığmaz kitap, yetişkin dünyasını anlamaya çalışan çocukların başından geçen gülünç ve düşündürücü hadiseleri konu ediniyor.

Teknoloji bağımlılığı, enflasyon gibi günceli yakalayan evrensel meselelere temas eden yazar; öykülerini kaleme alırken şiir, günlük, roman ve masal gibi farklı edebi türlerden beslenerek, çocukları yeni okumalar yapmaya heveslendiriyor.

Yeni doğan çocuklarına dair her gelişmeyi bir günlüğe kaydeden telaşlı bir anne-baba, dedesinin tırnaklarını boyayıp suçu perilerde arayan Rüya, Tom Sawyer’a çiçeği burnunda bir kader biçen Sinan, özel yaşamına saygı isteyip babasını üst mercilere şikâyete hazırlanan Kutay, gazete haberleri ile alakalı makaleler yazmaya koyulan gözlemci öğrenciler ve diğerleri… Herkese bir yerden tanıdık gelecek bu çocuklar, gülmeyi yaşamın her ânında yakalamayı başaran, eğlencenin tadını çıkaran özgür ruhlar. Gelin onlara hep birlikte kulak verelim ve hızla değişen dünyaya nasıl da ilham verici bir biçimde ayak uydurduklarına tanıklık edelim…

Günümüz çocuklarının keskin zekâlarına bir kez daha hayran bırakan Babama Kamera Vermeyin, yazılışının üzerinden hemen hemen yirmi yıl geçmesine rağmen güncelliğinden hiçbir şey yitirmiyor, ufak kalpleri ve beyinleri meşgul eden “hassas” mevzulara eğilerek, asla eskimeyecek bir anlatı sunuyor.

Etiketler: Babama Kamera Vermeyin Pelin Güneş Tudem Yayınları Pdf oku , Babama Kamera Vermeyin Pelin Güneş Tudem Yayınları Pdf kitap indir, Babama Kamera Vermeyin Pelin Güneş Tudem Yayınları pdf oku ücretsiz, Babama Kamera Vermeyin Pelin Güneş Tudem Yayınları kitap indir ücretsiz, Babama Kamera Vermeyin Pelin Güneş Tudem Yayınları pdf indir yandex, Babama Kamera Vermeyin Pelin Güneş Tudem Yayınları pdf oku özet, Babama Kamera Vermeyin Pelin Güneş Tudem Yayınları kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button