Felsefe Kitapları

Atinalıların Devleti – Aristoteles, PDF İndir

Atinalıların Devleti – Aristoteles, PDF İndir, e-kitap bölümümüzde Atinalıların Devleti – Aristoteles, PDF İndir başlığı ile kitap özetini paylaştık. Atinalıların Devleti – Aristoteles, PDF İndir kitabın detayları yazımızda.. 

Atinalıların Devleti – Aristoteles, PDF İndir

Düşünce tarihinin en önemli filozoflarından birisi olan Aristoteles, mantık, fizik, biyoloji, zooloji, astronomi, metafizik, etik, estetik, ruh, psikoloji, dilbilim, ekonomi, siyaset ve retorik gibi alanda bir çok eserler vermiştir. Modern bilimin gelişmeye başlayacağı 16. yy’a kadar Avrupa ve İslam coğrafyasında bilimin temelini oluşturmuştur.

Atinalıların Devleti, Aristoteles, PDF İndir, PDF Oku, E-Kitap, Ünlü Yunan filozofu Aristoteles’in yok olduğu sanılan “Atinalıların Devleti” adlı yazısı, Mısır’dan Londra’daki British Museum’a getirilmiş olan bir papirüs elyazmasının görülmektedirtılmasıyla 1891 yılı Şubat ayında yeniden tanındı. Elyazmasının ilk okuyucusu ve görülmektedirıcısı F. G. Kenyon’dur. Aristoteles’in eseri, ön yüzü İsa’nın doğumundan sonraki 78-79 yılıyla alakalı hesaplarla dolu dört papirüsün arka yüzüne yazılmıştır. Lakin hesaplar zamanla önemini kaybettikten sonra bu papirüsler Aristoteles’in eserini kopya etmek için kullanılmış olabileceklerinden, bu elyazması hemen hemen olarak İsa’nın doğumundan sonraki birinci yüzyılın sonlarına doğru tarihlenebilir.

“Halka yetecek kadar hak verdim; ölçüyü ne dar tuttum, ne de bol. Gücü ellerinde tutanlara, zenginlikleriyle göz kamaştıranlara yakışığından çok hiçbir şey almayın dedim. Her iki yanı da sağlam kalkanla korudum, haksız yere hiçbirine ötekini ezdirmedim.”

Aristoteles, Atinanıların Devleti PDF

Dosya Boyutu 1 MB

 

Related Articles

Back to top button