Tarih Kitapları

Atatürk’ün İzinde Türkiye Dünyayı Değiştirecektir Pdf indir

Atatürk’ün İzinde Türkiye Dünyayı Değiştirecektir pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 312 sayfadan oluşan Atatürk’ün İzinde Türkiye Dünyayı Değiştirecektir kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Uluç Gürkan tarafından kaleme alınan Atatürk’ün İzinde Türkiye Dünyayı Değiştirecektir isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Atatürk’ün İzinde Türkiye Dünyayı Değiştirecektir kitabını 9789944612579 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Atatürk’ün İzinde Türkiye Dünyayı Değiştirecektir pdf oku indir.

Atatürk’ün İzinde Türkiye Dünyayı Değiştirecektir pdf indir

Samuel Huntington: “Türkiye Atatürk’ün mirasını, Rusya’nın Lenin’in mirasını reddedişinden daha eksiksiz bir biçimde reddetmek zorundadır.”
Graham Fuller: “Atatürk’ün 1924 senesinde bizzat bütün Sünni dünyanın en üst dini mercii olan halifeliği kaldırmasıyla birlikte Türkiye, İslam dünyası ile ilişkilerine en mühim darbeyi vurmuş oldu… Halifeliğin kaldırılması bunun yanı sıra, bizzat İslamın kendisine de bir darbe indirdi…”
CIA Türkiye istasyon şefi Paul Henze: “Orta gelecekte Osmanlı’nın siyasi haritasını diriltmek neden olabilecek olmasın?”
 
İkinci Cumhuriyetçi ve İslamcı kimi grupların, Paul Henze ve Graham Fuller’in orkestrasyonunda Atatürk düşmanlığı yapmaları tesadüf müdür?
Atatürk, küresel Yeni Dünya Düzeni’nin önünde engel olarak görülmektedir. Düşünceleri, öngörüleri ve gerçekleştirdikleriyle, başta “enerji zengini” Ortadoğu ülkeleri olmak üzere dünya çapındaki “gelişme yolundaki orta boy” devletlerin Yeni Dünya Düzeni’ne eklemlenmelerini zora sokacağı değerlendirilmektedir.
Atatürk’ün laik ve demokratik Kemalist modeli, kişiliği “tam bağımsızlık” olan “ulusal devlet” esaslı bir projedir. Yeni Dünya Düzeni ise ulusal devlet düzeninin son bulmasını öngörmektedir.
Özellikle Ortadoğu’nun “enerji zengini” İslam ülkelerinin üniter yapılarını sürdürmeleri ABD’nin ve genelde Batı dünyasının çıkarlarına uygun değildir.

Atatürk’ün İzinde Türkiye Dünyayı Değiştirecektir kitap özeti

Atatürk’ün İzinde Türkiye Dünyayı Değiştirecektir pdf oku

Atatürk’ün İzinde Türkiye Dünyayı Değiştirecektir Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button