Akademik Kitaplar

Atatürk’ün Gizli Kurtuluş Planları Parola Nuh Sinan Meydan Pdf indir

Atatürk’ün Gizli Kurtuluş Planları Parola Nuh Sinan Meydan İnkılap Kitabevi Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Atatürk’ün Gizli Kurtuluş Planları Parola Nuh Sinan Meydan İnkılap Kitabevi Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İnkılap Kitabevi aracılığıyla çıkarılan Atatürk’ün Gizli Kurtuluş Planları Parola Nuh Sinan Meydan İnkılap Kitabevi Kitabı 576 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Atatürk’ün Gizli Kurtuluş Planları Parola Nuh Sinan Meydan İnkılap Kitabevi kitabı 13.50×21.50 cm‘dir. Kasım 2019 nolu ISBN numarasına sahip Atatürk’ün Gizli Kurtuluş Planları Parola Nuh Sinan Meydan İnkılap Kitabevi kitabının yazarı Sinan MeydanAtatürk’ün Gizli Kurtuluş Planları Parola Nuh Sinan Meydan İnkılap Kitabevi PDF indirebilirsiniz. 

Atatürk’ün Gizli Kurtuluş Planları Parola Nuh Sinan Meydan İnkılap Kitabevi Kitabı Pdf indir

Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşının altyapısını, 19 Mayıs 1919da Samsuna çıkmadan çok önce hazırlamıştır. Kurtuluş Savaşı, Atatürkün, 13 Kasım 1918 ile 16 Mayıs 1919 tarihleri içinde İstanbulda yaptığı çalışmalar sonunda Şişlideki evinde hazırladığı gizli kurtuluş planları ışığında yürütülmüş ve başarıya ulaştırılmıştır.

• Kurtuluş Savaşını kim başlatmıştır?
• Atatürkün Samsun öncesindeki kurtuluş çalışmaları nelerdir?
• Kurtuluş Savaşı, yalnızca bir Türk-Yunan savaşı mıdır?
• Kurtuluş Savaşının başlamasında Atatürkün silah dostlarının rolü ne kadardır?
• Padişah Vahdettin, hain midir, kahraman mıdır?

Parola, Nuh idi… Nuh, Mustafa Kemalin gizli adıydı. Üzerine mühür basılı bir kuruş büyüklüğünde bir kağıt verdiler, bu gizli görev belgesiydi. Yakalanırsam ilk işim onu ağzıma atıp yutmak olacaktı… Enver Behnan Şapolyo

Dinsel metinlere göre Nuh Peygamber, büyük tufan öncesinde bir gemi inşa ederek Dünyadaki canlı çeşitlerinden birer örnek alıp yeryüzünde yaşamın devam etmesini sağlamıştır. Bu nedenle o, insanlık tarihinin en büyük kurtarıcısıdır.

20. yüzyılın başlarında Türkiye de büyük bir tufanla yüz yüzedır. Türk ulusu yok oluşun eşiğindedir. Türkiyenin tufanı emperyalist güçler, Türk ulusunu tarihten silmenin hesaplarını yaparken, yaşanan Mustafa Kemal Atatürk, Bandırma vapuruyla Anadoluya geçip Kurtuluş Savaşını başlatmış ve Türk ulusunu bu emperyalist tufandan kurtarmıştır. Bu nedenle Mustafa Kemal Atatürke verilebilecek en uygun parola, tufan ve kurtuluşun simgesi Nuh olsa gerekir; çünkü 20. yüzyılın başlarında Türkiyenin yaşadığı da tufan ve kurtuluştur…

 

Etiketler: Atatürk’ün Gizli Kurtuluş Planları Parola Nuh Sinan Meydan İnkılap Kitabevi Pdf oku , Atatürk’ün Gizli Kurtuluş Planları Parola Nuh Sinan Meydan İnkılap Kitabevi Pdf kitap indir, Atatürk’ün Gizli Kurtuluş Planları Parola Nuh Sinan Meydan İnkılap Kitabevi pdf oku ücretsiz, Atatürk’ün Gizli Kurtuluş Planları Parola Nuh Sinan Meydan İnkılap Kitabevi kitap indir ücretsiz, Atatürk’ün Gizli Kurtuluş Planları Parola Nuh Sinan Meydan İnkılap Kitabevi pdf indir yandex, Atatürk’ün Gizli Kurtuluş Planları Parola Nuh Sinan Meydan İnkılap Kitabevi pdf oku özet, Atatürk’ün Gizli Kurtuluş Planları Parola Nuh Sinan Meydan İnkılap Kitabevi kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button