Biyografi Kitapları

Atatürk’e Saldırmanın Dayanılmaz Hafifliği – Ahmet Taner Kışlalı PDF indir

Atatürk’e Saldırmanın Dayanılmaz Hafifliği – Ahmet Taner Kışlalı, pdf kitap bölümümüzde 2018 senesinde kaleme alınan Atatürk’e Saldırmanın Dayanılmaz Hafifliği – Ahmet Taner Kışlalı kitabını sizlerle paylaştık. Atatürk’e Saldırmanın Dayanılmaz Hafifliği – Ahmet Taner Kışlalı kitabının detayları..

Atatürk’e Saldırmanın Dayanılmaz Hafifliği – Ahmet Taner Kışlalı – Özeti

Atatürk’e Saldırmanın Dayanılmaz Hafifliği – Ahmet Taner Kışlalı

Atatürk’e Saldırmanın Dayanılmaz Hafifliği – Ahmet Taner Kışlalı

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2018
Eklenme: Ekim 12th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 377
Yazar: Ahmet Taner Kışlalı
494

Atatürk’e yönelik haksız eleştirilerin yarattığı birikim, kışlalı’nın tahminlerimin meğer çok çok üzerindeymiş!.Kitabına ad koyarken, niçin “Mustafa Kemal” yerine Atatürk demiştir?

Kışlalı için, ikisi içinde yapay bir ayrım söz konusu değil. Yazarken veya konuşurken, o anda hangisi dilinin veya kaleminin ucuna gelirse, onu kullanmıştır. Ama son haftalarda, sağda ve soldaki
“gerici”lerin “Atatürk” adına gösterdikleri tepki, bir
karşı tepki doğurmuştur.

Kitabın adının, ona esin kaynağı olan yazısının başlığından farklı olmasının, “Mustafa Kemal” yerine bu kez “Atatürk” adını seçmesinin nedeni budur.

Bu kitap dört bölümden oluşuyor.

  • Kemalizm Üzerine
  • Güneydoğu Sorunu Üzerine
  • Kültür, Siyaset ve Ordu Üzerine
  • güncel olaylardan yola çıkan

Bizler Ahmet Taner Kışlalı’yı Atatürk ve Silah dostlarının bizlere armağan ettiği Türkiye Cumhuriyetine yapmış olduğu hizmetlerle tanıdık. Gerek siyaset sahasında gerekse gazetecilik anlamında.

Türkiye’deki tüm darbeleri görmüş bir akademisyen, siyasetçi ve gazeteci olarak ülkenin poblemleri üzerinde iyi bir gözlem yapmış ve gazeteci olarak poblemleri halkla paylaşmıştır.

 Kemalizmi anlatmak ve bilgi sahibi olmanızı uğruna katledilen aydınlarımızdan birisi olan Kışlalı, laik Türkiye Cumhuriyeti korumanın önemini her denemesinde bir kez daha hatırlatıyor.

Atatürk’e ve Atatürkçülüğe farklı açılardan yaklaşılan, içinde çeşitli söyleşiler barındıran, dikkat çekici başlıklarıyla bizleri okumaya ve araştırmaya yönelten bu eser tüm kıymetli okuyuculara sunulmuştur.

Bülent Ecevit zamanı CHP hükumetinde Kültür Bakanlığı koltuğunu, ağırlığı, insanlığı, devrimciliği, vatanseverliği, Atatürkçülüğü ve güzelliği ile dolduran Prof. Ahmet Taner Kışlalı. İkinci Cumhuriyet, kökten dincilik ve etnik milliyetçilik jargonuyla bir geniş cephe halinde Atatürk’e saldıranlara bu kitapla yanıt verdi. Yaşar Aksoy / Yeni Asır

Kışlalı, devlet adamlığı, bilim adamlığı ve gazeteciliği en iyi biçimde birbirine bağlayan, saygınlığını ve görüşlerindeki dürüstlüğü hiçbir zaman kaybetmeyen, nadir insanlarımızdan biridir… Eğer ciddi, sağlıklı tespit ve görüşleri olan sosyal demokrat bir yazarı okumak isteğe göre, tavsiye ederim. Mehmet Ali Birand / Sabah

Bir önceki yazımız olan Nutuk – Mustafa Kemal Atatürk başlıklı kitabımızda Nutuk Mustafa Kemal Atatürk ekitap indir, Nutuk Mustafa Kemal Atatürk ekitap oku ve Nutuk Mustafa Kemal Atatürk pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button