Pdf Kitap

Astroloji Dersleri – Barış İlhan PDF indir

Astroloji Dersleri – Barış İlhan, pdf kitap bölümümüzde 2004 senesinde kaleme alınan Astroloji Dersleri – Barış İlhan kitabını sizlerle paylaştık. Astroloji Dersleri – Barış İlhan kitabının detayları..

Astroloji Dersleri – Barış İlhan – Özeti

Astroloji Dersleri – Barış İlhan

Astroloji Dersleri – Barış İlhan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2004
Eklenme: Şubat 9th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 392
Yazar: Barış İlhan
6.623

Modern astroloji 4000 yıldan uzun süredir sürekli olarak gözden geçirilen ve güncellenen gözlemler üzerine oturtulmuştur. Günümüzde uygulanan tıp nasıl eski tıp değilse, günümüz astrolojisi de eski Mezopotamya yahut Rönesans astrolojisi değildir.

Astrolojiye psikoloji, jeoloji ve ekoloji gibi diğer bir çok daldan eklemeler yapılmıştır.Astrolojinin pozitif bilimlerden ayrıldığı nokta, her şeyin birbiriyle etkileştiğini, ilişkili olduğunu varsayan bütüncül bir mantık kullanmasıdır.

Fen bilimi doğayı kontrol etme arayışındayken, astroloji doğa ile uyumu arar.Astroloji Dersleri kitabı özellikle astrolojiye kendini tanıma ve yaşamı anlama maksadıyla ulaşan bireyler için bu hususta model teşkil edecek biçimde hazırlanmıştır.

Bu bakış açısıyla doğum haritasını tercih ederek falcılığa kaçmadan insana nasıl yol gösterilebileceği hususunda bu konuyla ilgilenen bireylere ışık tutmak amacındadır.

ÖNSÖZ

Bundan on yıl önce Amerika’da ilk astroloj i konferansına gittiğimde sudan çıkmış balık gibiydim. Ve itiraf etmem gerek ki korkmuştum. O konferanstan esinlendiklerimle Türkiye’de yapmayı hedeflediklerim biraz imkansız gibi görünmektedu, fakat zaman bana bunun gerekli çabayla imkansız olmadığını gösterdi.

O vakitlerda en fazla bu bilgiyi ve astroloji dilini paylaşacağım insan sıkıntısı çekiyordum. Astrolojiye kendini tanıma ve yaşamı anlama maksadıyla ulaşan fazla İnsan yoktu, bu hususta model teşkil edecek kimse yoktu.

Bu bakış açısıyla bir harita nasıl tabir edilir, nasıl danışmanlık yapılır, doğum haritasını tercih ederek falcılığa kaçmadan insana nasıl yol gösterilir’ Tüm bunlar benim için önemli sorulardı. Ve bunların yanıtlarını bulmak için çok sayıda kitap okumam ve dünya çapındaki hemen hemen tüm astrologları dinlemem gerekti. Bir de eksikliğini hissettiğim bilgi alışverişinde bulunmak için astroloji öğretmem gerekti .

İlhan Yayınevi de astroloji öğretirken bireylerin ders kitabı olarak yararlanabilmeleri için kitap basmak zorunda kalmam sebebiyle kuruldu. Şimdiye kadar 10 adet astroloj i kitabı paylaştım. İnternetteki astroloji dergisindeki makaleler de cabası. Tabii astroloji dergisinin diğer bölümlerinden söz etmeye gerek bile yok.

Tüm çabamız kaynak kıtlığı çekilen ülkemizde olabilecek olduğunca okuyacak malzemeye ulaşmayı kolaylaştırmak. İlk günden bu yana hayallerimden birisi Türkiye’de bir astroloj i enstitüsü kurulmasıdır. Tabii enstitü demek her şeyden önce ders kitabı ve öğretmen demektir. Sonra da bu öğretmenlerin öğreteceği öğrenciler demektir.

Konunun yasal boyutu, yani Türkiye’de resmen bir astroloji enstitüsü kurulup kurulamayacağı bizim isteğimize bağlıdır. Çok istersek ve bunun için çalışırsak kurabiliriz.

Ülkedeki tüm bakış açılarını altüst edip, yasaları değiştirebiliriz. Sadece buna inanmamız ve bunun için çok çalışmamız yeterli gelmektedir. Ben tüm bu çalışmaları bu inancımla başardığım için bunun yapılabileceğini biliyorum.

 

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button