Pdf Kitap

Aşk Neden Acıtır – Eva Illouz PDF indir

Aşk Neden Acıtır – Eva Illouz, pdf kitap bölümümüzde 1013 senesinde kaleme alınan Aşk Neden Acıtır – Eva Illouz kitabını sizlerle paylaştık. Aşk Neden Acıtır – Eva Illouz kitabının detayları..

Aşk Neden Acıtır – Eva Illouz – Özeti

Aşk Neden Acıtır – Eva Illouz

Aşk Neden Acıtır – Eva Illouz

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
1013
Eklenme: Temmuz 24th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 402
Yazar: Eva Illouz
168

“Günümüzde yalnızca az sayıda insan, yakın ilişkilerin yol açtığu şiddetli acıdan kaçabilmiştir. Bu acılar çok çeşitlidir: Prens/prenses bulma yolunda öpülen fazla sayıda kurbağa; internet üzerinden, işe yaramayan çok sayıda arayış, barlardan, partilerden veya tanışma randevularından yalnız dönmek gibi.

 

Acı, bir ilişki kurulduğunda da yok olmaz, çünkü kişi ilişki yaşarken de can sıkıntısı, endişe veya öfke hissedebilir; acı verici tartışmalar ve çatışmalar yaşayabilir veya sonunda kafa karışıklığı, birinin kendisiyle alakalı şüpheleri ve ayrılıklar veya boşanmalar sebebiyle depresyon söz konusu olabilir.

 

Bunlar, aşk arayan çok az sayıda kadın ve erkeğin kaçabildiği acı verici zor deneyimlerden yalnızca bazılarıdır: Eğer sosyologlar aşkı arayan kadın ve erkeğin seslerini duyabilselerdi, uzun süreli ve yüksek sesli inleme ve sızlanma ayinleri işitirlerdi.”

 

Çağımızın önemli düşünürlerinden Eva Illouz, işte bu inlemeleri ve sızlanmaları, bilimsel ama kolay anlaşılır bir dile tercüme ediyor.

 

Aşkın yahut ona dair kavramların değişken anlamlarını incelerken yalnızca edebiyattan değil, çöpçatan siteleri ve ikili görüşmeler gibi güncel kaynaklardan da yararlanıyor: İnternet, mesafelere ve hayal gücüne neler yapar; günümüz ilişkilerinde bağlanma, onaylanma, evlilik, birliktelik ve cinsellik hangi anlamlara gelir, kadınların ve erkeklerin rolleri nelerdir, romantik seçimlerin yeni mimarileri nasıldır, toplumsal değişimler tüm bunlarla ne ölçüde alakalıdir, arada bir aşkı takip eden duygu niye acıdır ve aşk neden acıtır?

 

“Artık hiç kimse, bu kitaba atıf yapmadan aşkı konuşamayacak.”Die Zeit

Bir önceki yazımız olan Her Okuldan Adam Çıkmaz – Harun Odabaşı başlıklı kitabımızda Her Okuldan Adam Çıkmaz, Her Okuldan Adam Çıkmaz ekitap indir ve Her Okuldan Adam Çıkmaz ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button