Edebiyat Kitapları

Asılacak Kadın Pdf indir

Asılacak Kadın pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 152 sayfadan oluşan Asılacak Kadın kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Pınar Kür tarafından kaleme alınan Asılacak Kadın isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13 x 19.5 cm ebatındadır. Asılacak Kadın kitabını 9789750732980 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Asılacak Kadın pdf oku indir.

Asılacak Kadın pdf indir

Asılacak Kadın, yayımlandığı ilk günden büyük ses getirmiş, gerek anlatım tekniği gerekse kadının toplumda konumlandırılmasına ilişkin cesur tavrıyla Türkçe edebiyatın klasikleri arasına girmiş bir roman. Nicesini gazetelerin iç sayfalarında okuyup geçtiğimiz bir cinayeti ele alan Pınar Kür, kadına karşı örülmüş yargının ardında yatan toplumsal dokuyu da tüm gerçekliğiyle masaya yatırıyor.
“Her biri kendi iç bütünlüğünde, alabildiğine öznel tutulan üç söylem: Çıkarını ‘ortak bilinç’in çıkarıyla bütünleştirmiş Faik İrfan Elverir’in insanlıktan soyutlanmış söylemi. Cinsel bir nesne, somut bir çaresizlik, tam bir kurban konumuna yargılı Melek’in, sesi olmayan söylemi.Ve şaşkın, toy bir iyi niyetin çıkmazında bocalayan Yalçın’ın edilginliği aşamayan bilincinden yansıyan söylemi. Bu üçünün, romanın ana sözü yönünden, hemen hemen önemini yitiren bir kilit olay (yalı cinayeti) etrafında sarmallanmasından bir o kadar nesnel bir mesaja ulaşılıyor. Pınar Kür’ün, yürekli bir toplumsal eleştiriyi yazının olanaklarıyla bağdaştırdığı bu roman, kadının, bundan dolayı da elbet insanın onurunu tehdit eden yozlaşmışlıktan bir kesiti sorguluyor.”

Asılacak Kadın kitap özeti

Asılacak Kadın pdf oku

Asılacak Kadın Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button