Biyografi Kitapları

Asena (Meral Akşener’in Dünü ve Bugünü) – Sabahattin Önkibar PDF indir

Asena (Meral Akşener’in Dünü ve Bugünü) – Sabahattin Önkibar, pdf kitap bölümümüzde 2017 senesinde kaleme alınan Asena (Meral Akşener’in Dünü ve Bugünü) – Sabahattin Önkibar kitabını sizlerle paylaştık. Asena (Meral Akşener’in Dünü ve Bugünü) – Sabahattin Önkibar kitabının detayları..

Asena (Meral Akşener’in Dünü ve Bugünü) – Sabahattin Önkibar – Özeti

Asena (Meral Akşener’in Dünü ve Bugünü) – Sabahattin Önkibar

Asena (Meral Akşener’in Dünü ve Bugünü) – Sabahattin Önkibar

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2017
Eklenme: Ekim 13th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 179
Yazar: Sabahattin Önkibar
629

Bu kitap bir övgü veya yergi çalışması değildir.Parlatma yahut karalama gibi bir misyonu yoktur.Tamamen yansız ve tarafsız bir eserdir.Soyut yorum ve temennilerin değil, somut tanıklıkların derlenmesidir.

Bir diğer özelliği, yakın tarihe pencere açmasıdır.Odak noktasında Meral Akşener’in olduğu bu çalışmamızda, ülkücü hareket, DYP, Çiller, Susurluk, 28 Şubat,AKP’nin kuruluş hikayesi, FETÖ, Bahçeli, MHP ve kurulacak yeni partiyle birlikte yakın dönemin siyasi röntgeni çekilerek tarihe katkı sunuluyor.

Dahası, şimdiye kadar hiç duyulmamış bilgi ve anekdotlar aktarılıyor.

Bu güne kadar hiç duyulmamış bilgi ve anekdotlar aktaran yazar, Akşener’ in Erdoğan’a rakip olup olamayacağı tartışması ekseninde, dünden bugüne olaylar ve portreler galerisi oluşturuyor.

Daha önceleri piyasaya sürülme aşamasındaki Bahçeli ile ilgiliki kitap alelacele bir kararla toplatılmıştı.

Bu kitabı ise şuan bir muhalefet partisi önderi Meral Akşener’in yetişmesi ve siyasete giriş sahneleri, iç işleri Bakanı oluşu, Akp kurulurken onlarla yer alıp fiilen kurulmadan önce yollarının ayrılması… Siyasi yaşamına bakıldığında bir çok birinin söz ettiği gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a benzerliği gözleri üstüne topluyor.

Akşener’in siyasi yaşamındaki yolsuzluğa bulaşmamış, yabancı devletlerle işbirliği olmayan, herhangi bir dini yapıya entegre olmaması, dürüst bir kişiliği olduğu anlatılmakta. Bunların bunun yanında Akşener’in siyasi geçmişinde de zamanın devlet büyükleri ile tavırları yer almış.

Son günlerin en fazla konuşulan siyasetçilerinden birisi olan Meral Akşener ile ilgili yazılmış bir araştırma eseri. Ülkücü geçmişine rağmen abisinin tavsiyesi üzerine DYP’de vazifeye başlaması, Tansu Çiller ve askerlerle yaşadığı problemler, Susurluk süreci ve sonrasında yaşananlar.

Erken seçim kararı alındıktan sonra AKP ile prensipte anlaşması, fakat Kocaeli’nde seçim çalışmaları yürütülürken kendisine uymayan davranışlar yüzünden partiden ayrılması anlatılıyor….

“Gelsinler… Benim kendimden, yani abdestimden şüphem yok.. Ben onlar gibi daha başbakan ve cumhurbaşkanı olmadan Beyaz Saray”da ağırlanma’dım. ABD”ye gidip icazet istemedim. Sözler vermedim. Onların arzusuyla BOP eş başkanı olmadım..”

  • Akşener, ne zaman “Kahrolsun Amerika!” dedi…
  • “Aşkımız galip geldi” demesinin ardındaki gerçek ne…
  • – Nasıl milletvekili oldu…
  • – Bakan olmasını Fethullah Gülen’e mi borçlu…
  • – Gezi protestolarında ne yaptı, kiminle birlikteydi…
  • – “Ülkücülükten geçinenler” ile ilgili ne düşünüyor..

Asena Meral Akşener kitabıyla kafanıza takılanlar şüphe duyduğunuz ve bir türlü gerçekleri öğrenemediğiniz, hasır altında kalan sorular Sabahattin Önkibar aracılığıyla açığa çıkartılmaya çalışılmıştır.

Bir önceki yazımız olan Nutuk – Mustafa Kemal Atatürk başlıklı kitabımızda Nutuk Mustafa Kemal Atatürk ekitap indir, Nutuk Mustafa Kemal Atatürk ekitap oku ve Nutuk Mustafa Kemal Atatürk pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button