Çocuk Kitapları

Arkadaşlar Arasında Pdf indir

Arkadaşlar Arasında pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 144 sayfadan oluşan Arkadaşlar Arasında kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Fatih Debbağ tarafından kaleme alınan Arkadaşlar Arasında isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Arkadaşlar Arasında kitabını 9786052855133 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Arkadaşlar Arasında pdf oku indir.

Arkadaşlar Arasında pdf indir

O eski mahallelerin yamacında, koşulsuz sevginin kucağındaydık…

Fatih Debbağ’ın Tudem Edebiyat Ödülleri Üçüncülük Ödülüne değer görülen Arkadaşlar Arasında adlı romanı, çocuğa ve çocukluğa övgüde yer alırken yitip giden mahalle kültürünü günümüz çocuklarına duyumsatan sevgi yüklü bir anlatı. 

Ötekileştirilen, ayrıştırılan ve akran zorbalığına uğrayan çocukları kalplere dokunan bir dayanışma karşılaşmasında buluşturan yazar, koşulsuz sevgiyle perçinlenen gerçek arkadaşlığın her türlü önyargı ve görüş ayrılığının üstesinden gelebileceğini savunuyor.  

Mahalleye sığınan bir köpek aracılığıyla çocukların dünyasında bir şeylere değer vermenin, onu sahiplenmenin ve korumanın önemine vurgu yapan kitap; hayvan hakları ve özgürlüğüne yönelik hassaslığı da artırıyor. 

Sarı sıcaklarla boğuşan bir sahil kentinin kıyıda köşede kalmış ufak bir mahallesi… Her biri kendi duygu ve düşünce dünyalarıyla yaşamaya çalışan bir grup çocuk… 

Bir gün mahalleye bir köpek çıkagelir. Kovboyların, Apaçilerin ve İtalyanların cirit attığı mahalledeki düzen, Kızım’ın gelişiyle bir anda değişir. Yardıma muhtaç bu tatlı köpek, geçmişte yaşadıkları bir anlaşmazlık yüzünden birbirleriyle bozuşan ve zıt kutuplara çekilen mahalle çocuklarını sevgi ve dayanışma yolunda birleştirir. Artık her birinin tek dileği Kızım’a bir yuva sağlamak ve onu korumaktır.

Yetişkinlerin doğrularını ve değer yargılarını anlamaya çalışırken kendi doğrularının peşinden gitmeyi tercih eden çocukların dünyasına açılan Arkadaşlar Arasında, merak uyandırıcı hikâyesinin arka planında kentlerdeki kontrolsüz yapılaşma, sığınmacı ve göçmenlere karşı duyulan önyargı, engelliler için engelsiz şehir tasarımı gibi güncel konulara temas etmeyi de unutmuyor.

“Kızım’ın, yazımızı serinletip aklımızı kaçırtacağını, bize dünyanın en güzel ve en olağanüstü yazını yaşatacağını bilemezdik.”

Arkadaşlar Arasında kitap özeti

Arkadaşlar Arasında pdf oku

Arkadaşlar Arasında Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button