Biyografi Kitapları

Anlatmak için yaşamak – Gabriel Garcia Marquez PDF indir

Anlatmak için yaşamak – Gabriel Garcia MarquezKitap Özeti,, pdf kitap bölümümüzde 2016 senesinde kaleme alınan Anlatmak için yaşamak – Gabriel Garcia MarquezKitap Özeti, kitabını sizlerle paylaştık. Anlatmak için yaşamak – Gabriel Garcia MarquezKitap Özeti, kitabının detayları..

Anlatmak için yaşamak – Gabriel Garcia MarquezKitap Özeti, – Özeti

Anlatmak için yaşamak – Gabriel Garcia Marquez

Anlatmak için yaşamak – Gabriel Garcia Marquez

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2016
Eklenme: Ekim 19th, 2016
Dil: Türkçe
Sayfa: 576
Yazar: Gabriel Garcia Marquez
3.271

Kitap Özeti,

Anlatmak için yaşamak kitabında yazılanlar Gabriel Garcia Marquez’in yolculuğudur. Yolculuk, çeşitli anlamlardaki değişimi kişisel ve kültürel anlamda sağlar. Marquez çocukken annesi ile çok güzel zamanlar geçirir. Daha çok ufakken fazla mutludur. Üniversiteyi kendi olanakları ile okumaya çalışır. Marquez siyasi anlamda da eleştirilerde bulunur. Bilhassa Kolombiya’yı olağanüstü bir öfkeyle eleştirir. Sürekli olarak kendi fikirlerine sarılarak, özgün bir şekile yaşamayı amaçlar. Bu doğrultuda göstermesi gereken tüm fedakarlıkları gösterir. İnandığı tüm değerlere sahip çıkar. Bu amaçla aç kaldığı da olur. Mükemmel bir kariyer elde etmek ve zengin olmak yerine yazarlığı tercih eder.

Bu mesleği, para kazanmak için tercih etmez. Kendini gerçekleştirmek ve geliştirmek her zaman tek amacı olur. Marquez idealleri olan ama bunun yanı sıra çok sade bir dille yazar. Yazılarını, kendi yaşantısıdan aldığı notlarla kurgular. Yazarken, milyonlara hitap etmek için değil, gelişmek, daha da çok gelişmek için yazar. Kolombiyalı olmasına rağmen, Kolombiya’yı sürekli olarak olarak eleştirir. Eleştirinin gelişime neden olabileceğine inanır. Marquez kendisini büyük bir yazar olarak görmez. Yazılarında sihirli gerçekçilik akımına uygun hareket eder. Yazar, yazılarını halkın dili ile yazması sebebiyle hem düşündürür, hem de güldürür. Marquez yalnızlık temasını çok fazla eserlerinde kullanır. Yazar imgeselliği kullandığı eserlerinden daha çok tatmin kalır.

Kitap Hakkında

Asıl adı, Living to Tell the Tale olan Anlatmak için yaşamak, Gabriel Garcia Marquez’n kendi anılarını yazdığı eserdir.

Kitap Yorumları Şu Şekilde,

“Valla kitabı Marquez’in bir romanı gibi okudum.Gayet akıcı alıp götüren bir kitap.İlk gençliğinden başlamış büyük usta anlatmaya..Sonrası okumakla bitmiyor…Marquez sevenlere mutlaka tavsiyemdir.”

“Gabi’nin yaşamını kendi kaleminden okumak müthiş bir şey. Onun yazarlığı ile alakalı zaten bir yorum veya eleştiri yapamam. yalnızca biraz kitabı paylaşmak istedim. Gabi’nin yaşamının bunun yanında Kolombiya’nın siyasi tarihi de fonda çok güzel yer alıyor. Bu kitabı okurken, diğer kitaplarını bu bilgiler ışığında tekrar okumak istiyorsunuz. Kafka’nın Dönüşüm’ünü okuduktan sonra ilk öyküsünü yazıyor ve bir dergide basıldığında alacak parası olmadığı için başkasından istiyor. ikinci öyküsü yayına girdiğinda, yanlışlarımdan acı çektim, başarılarımdan kuşkulandım ama yine de umudumu kaybetmemeyi becerebildim, diyor. Bunun gibi birden fazla özel ve etkileyici anılar ve sözler var kitapta. Gabi’yi seviyorsanız ve onun yaşamını düşünüyorsanız kaçırmayın. gerçekten fazla özel bir kitap.”

Ayrıca Pdfkitap.net Üzerinden Lontano – Jean Christophe Grange Kitabına da Ulaşabilirsiniz.

Pdf Kitap, Pdf Anı, Pdf Günlük, E-Kitap indir

Bir önceki yazımız olan İki Dirhem Bir Çekirdek – İskender Pala başlıklı kitabımızda deneme, deyimler kitabı ve İki Dirhem Bir Çekirdek ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button