Bilgisayar Kitapları

Android Programlama Eğitimi Başlangıçtan İleri Seviyeye Akademik Kaynak Pdf indir

Android Programlama Eğitimi Başlangıçtan İleri Seviyeye Akademik Kaynak Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Android Programlama Eğitimi Başlangıçtan İleri Seviyeye Akademik Kaynak Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Pusula Yayıncılık aracılığıyla çıkarılan Android Programlama Eğitimi Başlangıçtan İleri Seviyeye Akademik Kaynak Kitabı 592 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Android Programlama Eğitimi Başlangıçtan İleri Seviyeye Akademik Kaynak kitabı 16.00×24.00 cm‘dir. Şubat 2020 nolu ISBN numarasına sahip Android Programlama Eğitimi Başlangıçtan İleri Seviyeye Akademik Kaynak kitabının yazarı Aykut TaşdelenAndroid Programlama Eğitimi Başlangıçtan İleri Seviyeye Akademik Kaynak PDF indirebilirsiniz. 

Android Programlama Eğitimi Başlangıçtan İleri Seviyeye Akademik Kaynak Kitabı Pdf indir

Android Programlama Eğitimi

Başlangıçtan ileri düzeyye kadar tüm Android programcıları için hazırlanan bu akademik kaynak, Android Studio üzerinden anlatımlı örnekler ve uygulamalar ile birlikte geliştiricilere Android’in kapılarını açıyor. Kitap 7. baskısında gözden geçirildi, güncellendi ve yeni konu başlıkları eklendi.

Bu kitap 2011 senesinden beridir, üniversitede Android üzerine açılmış ilk lisans derslerini okutan işinde uzman eğitimci Aykut Taşdelen aracılığıyla yazıya döküldü.

Bu nedenle kitap, konuları pedagojik bir sistematiğe göre ayrıştırıp, akademik bir ciddiyet içinde konu alıyor. Konunun arka planını anlatmayı amacında olan Taşdelen, ekran fotoğrafları ile doldurulmuş yüzeysel içerikli bir kitap yerine, bazı noktalarda Android kütüphanesinin kendi kaynak kodlarından alıntılar yaparak yalnızca bir şeyin nasıl yapıldığını değil bunun yanı sıra o görevi yerine getiren sınıfların nasıl yazıldıklarını anlatıyor bunun bunun yanında UML ile modellemeler yaparak, kütüphanenin tasarım ayrıntı kısmını da inceliyor. Teori ve pratiğin ayrılmaz bir bütün olduğu gerçeğinden yola çıkılarak, kitap Android üzerine uygulama geliştirme isteyen bireyler için bolca örnek kod içeriyor ve kaliteli kodlama için çeşitli teknikler öğretiyor.

Java, C# yahut C++ dillerinden herhangi birisinde belirli bir düzeyye gelmiş programcılara, Android programlamayı başlangıcından ileri düzeyye kadar öğretmeyi amacında olan kitap, Android dünyasındaki son yeniliklere göre hazırlandı.

Misal verilecek olursa anlatımlar Eclipse yerine Google’ın resmi IDE olarak kabul ettiği Android Studio üzerinden yapılıyor. Ayrıca Lollipop gibi yeni versiyonlarla gündeme gelmiş olan ART gibi yeni olgular anlatılıyor ve API versiyonlarındaki son güncellemeler ele alınıyor. Kitap C# ve C++ programcıları için Java’nın bu iki dilden değişikliklarını (sıfırdan Java anlatmadan) ek bir bölümde özetliyor. Kitapla birlikte, her bölümde anlatılan kod satırları ile alakalı daha fazla örnek içeren kodlar www.pusulakitaplik.com web sitesindeki “Dosya Merkezi”nde kullanıcılara sunuluyor. Uygulamalar ve örnek kodlar içeren bu dosya her bölüme göre ayrı ayrı düzenlendi. Kitapta anlatılan konularla alakalı daha fazla örnek ve kod, Android Studio formatında yer alıyor.

Kitapta yer verilen başlıca konular:
– Dalvik, Zygote, Forking
– Fragment, Layout, View
– YAFSS2 Dosya Sistemi
– SQLite, Preferences
– ROOM, DataBinding
– ContentProvider’lar
– NFC, Bluetooth, WebAPI
– Retrofit, Rest Servisler
– SOAP, JSON, JSOUP
– Thread, AsyncTask, Executor
– Paternler ve Mimari
– Kamera ve Sensörler
– Materyal Dizayn Elemanları
– Çizim, Animasyon, Efektler
– Gesture Recognition
– Xamarin, Notification
– GPS ve GoogleMap, Places
– SMS, E-Mail, GSM
– BroadcastReceiver
– Seslendirme, Ses Tanıma
– Multimedia Özellikleri
– Java’nın C++ ve C#’tan Farkları

Etiketler: Android Programlama Eğitimi Başlangıçtan İleri Seviyeye Akademik Kaynak Pdf oku , Android Programlama Eğitimi Başlangıçtan İleri Seviyeye Akademik Kaynak Pdf kitap indir, Android Programlama Eğitimi Başlangıçtan İleri Seviyeye Akademik Kaynak pdf oku ücretsiz, Android Programlama Eğitimi Başlangıçtan İleri Seviyeye Akademik Kaynak kitap indir ücretsiz, Android Programlama Eğitimi Başlangıçtan İleri Seviyeye Akademik Kaynak pdf indir yandex, Android Programlama Eğitimi Başlangıçtan İleri Seviyeye Akademik Kaynak pdf oku özet, Android Programlama Eğitimi Başlangıçtan İleri Seviyeye Akademik Kaynak kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button