Tarih Kitapları

Anadolu’ya ve İran’a Seyahat Pdf indir

Anadolu’ya ve İran’a Seyahat pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9789756480380 sayfadan oluşan Anadolu’ya ve İran’a Seyahat kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Josaphat Barbaro tarafından kaleme alınan Anadolu’ya ve İran’a Seyahat isimli kitap Sefernâmeha-ye Veniziyan der Iran (Şeş Sefername) dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Anadolu’ya ve İran’a Seyahat kitabını 15.06.2016 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Anadolu’ya ve İran’a Seyahat pdf oku indir.

Anadolu’ya ve İran’a Seyahat pdf indir

Venedikli tacir ve elçi olan Josaphat Barbaro, Osmanlı-Venedik savaşlarının devam ettiği bir zamanda Venedik Cumhuriyeti adına Akkoyunlu Sarayı’na elçi olarak gönderildi. Görevi, Venedik Cumhuriyeti’nden Gönderilen ateşli silahları teslim ve Akkoyunlu Padişahı Uzun Hasan’ı Osmanlılara karşı savaşa teşvik etmekti. Karaman topraklarının Osmanlılara geçmesi üzerine silahları götüremedi ama Adana üzerinden kara yoluyla Akkoyunlu ülkesine ulaştı. Uzun Hasan’ın yanında bir süre kaldı. Doğu Anadolu’yu, İran’ı ve Kafkasları gezdi. Daha önce Tatarlar arasında geçirdiği dönemler ile Akkoyunlu ülkesinde edindiği izlenimleri büyük bir dikkatle kaleme aldı. Savaştan spora, geeneklerden kanunlara, ordunun sevk ve idaresinden yanbancı elçilerin kabul merasimlerine kadar gördüklerini ve duyduklarını abartmadan yazdı.

Barbaro, gördükleri yerler ile ilgili “Ben bütün ömrüm boyunca, gelenekleri ve görenekleri bizden bi hayli farklı, medeni olmayan kavimler arasında yaşadım. Bizim diyarımızda olmayan bir çok şey gördüm. Bunun bunun yanında, bunlar Venedik’ten dışarı gitmemiş insanlar için efsane gibi görünür” demiştir.

Anadolu’ya ve İran’a Seyahat kitap özeti

Anadolu’ya ve İran’a Seyahat pdf oku

Anadolu’ya ve İran’a Seyahat Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button