Biyografi Kitapları

Amerigo (Tarihsel Bir Yanlışlığın Hikayesi) – Stefan Zweig PDF indir

Amerigo (Tarihsel Bir Yanlışlığın Hikayesi) – Stefan Zweig, pdf kitap bölümümüzde Ağustos 2017 senesinde kaleme alınan Amerigo (Tarihsel Bir Yanlışlığın Hikayesi) – Stefan Zweig kitabını sizlerle paylaştık. Amerigo (Tarihsel Bir Yanlışlığın Hikayesi) – Stefan Zweig kitabının detayları..

Amerigo (Tarihsel Bir Yanlışlığın Hikayesi) – Stefan Zweig – Özeti

Amerigo (Tarihsel Bir Yanlışlığın Hikayesi) – Stefan Zweig

Amerigo (Tarihsel Bir Yanlışlığın Hikayesi) – Stefan Zweig

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Ağustos 2017
Eklenme: Kasım 3rd, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 120
Yazar: Stefan Zweig
1.417

Hem düşsel hem de tarihsel karakterler üstüne yorumlarıyla tanıdığımız Stefan Zweig’ı derin karakter incelemelerine yönelten, psikolojiye ve Freud’un öğretisine duyduğu ilgidir.

Beş tarihsel kişiliğin portrelerini içeren Yıldızın Parladığı Anlar, Fransız Devrimi’nde bir politikacının portresi niteliğindeki Joseph Fouché’yle birlikte Amerigo da Zweig’ın nesnellikten fazla sezgiye dayanan yaşamöykülerinin en başarılarından biridir.

Zweig, bu yapıtında, bugün Amerika adıyla bildiğimiz anakaranın bu adı alışının ardındaki inanılması güç rastlantılarla örülü ‘farkında olmadanr komedyası’nı anlatır.

Kristof Kolomb’un keşfettiği toprakların ‘yeni bir dünya’ olması gerektiği kanısına varan İtalyan denizci Amerigo Vespucci, ün peşinde koşan bir sahtekâr mıdır, yoksa adını tarihe yazdırmayı hak eden bir bilge mi? Zweig, esrar perdesini aralamaya çalışırken, Amerigo Vespucci’nin yaşamöyküsünü yaratıcı bir anlatıya dönüştürüyor, usta işi bir yapıt sunuyor bize.

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button