Pdf Kitap

Algı Yönetimi ve Manipülasyon Pdf indir

Algı Yönetimi ve Manipülasyon pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 320 sayfadan oluşan Algı Yönetimi ve Manipülasyon kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Mücahit Gültekin tarafından kaleme alınan Algı Yönetimi ve Manipülasyon isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19 cm ebatındadır. Algı Yönetimi ve Manipülasyon kitabını 9789753524292 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Algı Yönetimi ve Manipülasyon pdf oku indir.

Algı Yönetimi ve Manipülasyon pdf indir

İçinde yaşadığımız modern şehir yaşamında, öte yandan görevler ve zorunlu ilişkiler içinde boğulurken, diğer yandan algı yöneticilerinin manipülasyona dayalı kandırma teknikleriyle baş etmeye çalışıyoruz. Zira gerçekle aramıza giren manipülatörler; gördüklerimizi, duyduklarımızı ve hatta dokunduklarımızı nasıl yorumlayacağımızı belirlemek için profesyonel bir çaba gösteriyor. Neticede algı yöneticileri rahatlıkla verebildiğimiz “hayır” deme ve itiraz etme tepkisini ortadan kaldırarak insanları edilgen hale dönüştüren uzman­lık kodlarından yararlanmakta son derece mahirdirler. Oysa bu teslimiyetçi durum aile, siyaset ve bilim ilişkileri başta olmak üzere toplumsal alanın farklı katmanlarında bizi türlü yalanların kurbanı haline getirebilir. 
Peki, algı yöneticilerinin manipülasyonları karşısında “hayır” demek hepimize neden bu kadar zor gelir? Usta yalancıların yönettiği bir dünya çapında yaşadığımızın farkında mıyız? Onay­lamadığımız düşünceleri onaylar görünmek pahasına, bizi bir başkasına uyum sağlamaya iten nedir? Dahası kandırmanın başarılı olmasında “niçin?” sorusunu sormayışımızın etkisi ne düzeydedir? Kampanyalar ve sürekli olarak tekrar bizi nasıl yönlendirir? Manipülasyonları başarılı kılan unutkanlık, duy­gusallık ve düşüncesizlik zaaflarından kurtularak algı yöneti­cilerine karşı direnmeyi nasıl başarabiliriz? 
Mücahit Gültekin, Algı Yönetimi ve Manipülasyon’da kanmanın ve kandırmanın psikolojisinin nasıl işlediğini çeşitli örneklerle gözler önüne çıkarıyor. örnekler sağlık, eğitim, bilim, siyaset, sinema, ticaret ve İslam tarihi gibi farklı alanlardan seçilmiştir. Elinizdeki kitap manipülatörlerin tekrara dayalı kandırma süreçlerini sekteye uğratmak için her daim eleştirel düşün­menin gerekli olduğunun önemini vurguluyor. Gerçeğin peşinden sabırla yürüyerek yalanı, yalancıyı ve yalana maruz kalanı inceleyen yazar, algı yöneticilerinin operasyonlarına karşı direnememenin yol açtığu sıkıntılardan kurtulmayı vaat ediyor. 

Algı Yönetimi ve Manipülasyon kitap özeti

Algı Yönetimi ve Manipülasyon pdf oku

Algı Yönetimi ve Manipülasyon Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button