Tarih Kitapları

Ahmet Özdal Türklerin Savaş Sanatı pdf indir

Ahmet Özdal Türklerin Savaş Sanatı pdf indir, e-kitap bölümümüzde Ahmet Özdal Türklerin Savaş Sanatı pdf indir başlığı ile kitap özetini paylaştık. Ahmet Özdal Türklerin Savaş Sanatı pdf indir kitabın detayları yazımızda.. 

Ahmet Özdal Türklerin Savaş Sanatı pdf indir

Ahmet Özdal, Türklerin Savaş Sanatı, pdf, oku, indir, e kitap, Marmara Üniversitesi Tarih bölümü mezunu yazar Özdal, yüksek lisans eğitimi yine aynı üniversitede Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Ortaçağ Tarihi alanında tamamlamıştır.

Göçebe yaşam tarzının getirdiği bir durum olarak, her biri alaydan yetişme savaşçı olan bu bireylerin, özellikle kumandanlarının, yazılı bir metin bırakmamış olmaları, böyle bir konu üzerine çalışma yapmak isteyenlerin karşılaşabilecekleri başlıca sorundur. Elimizdeki taktik ve strateji ile alakalı tüm uygulamalar, bu insanlar dışındakiler aracılığıyla anlatılmaktadır. Türkler başrollerde olsalar da, hadiseleri anlatanlar ya düşman komutanları
(yahut asker/yazarlar) da olaylara dışarıdan bakanlardır (duyduklarını aktaran tarihçiler yahut gördüklerini anlatan seyyahlar).

Dolayısıyla, örneğin çevrilme harekatına maruz kalan düşmanların o an içinde kaldıkları duyguları bile bilindiği halde, bunu yapanların endişeleri yahut ruh halleri bilinemez. Yine aynı biçimde, Türklerin savaş tarzına göre düşmanlarının kendilerini nasıl bir araya getirdikları bilindiği halde , Türklerin düşman karşısında kendilerini nasıl bir araya getirdikları, hadiselerin tarihi seyri içinde yalnızca tahmin edilebilmektedir. A. Özdal

Türklerin Savaş Sanatı PDF

Dosya Boyutu 9 MB

 

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button