Pdf Kitap

Ahmet Mümtaz İdil Pinokyolar Ülkesinde Filler Kral Olur PDF

Ahmet Mümtaz İdil Pinokyolar Ülkesinde Filler Kral Olur PDF, e-kitap bölümümüzde Ahmet Mümtaz İdil Pinokyolar Ülkesinde Filler Kral Olur PDF başlığı ile kitap özetini paylaştık. Ahmet Mümtaz İdil Pinokyolar Ülkesinde Filler Kral Olur PDF kitabın detayları yazımızda.. 

Ahmet Mümtaz İdil Pinokyolar Ülkesinde Filler Kral Olur PDF

Ahmet Mümtaz İdil, Pinokyolar Ülkesinde Filler Kral Olur, pdf, oku, e kitap, indir, 1952 Adana doğumlu yazar Mümtaz İdil bir çok esere ve çeviriye imza atmıştır. Türk Edebiyatının önemli isimleri içinde bulunan Ahmet Mümtaz İdil’in Pinokyolar Ülkesinde Filler Kral Olur adlı eseri 2016 senesinde yayımlanmıştır.

20 Ocak 1 633 şafağında, Galileo Galilei’nin Floransa’daki evinin kapısı büyük bir gürültüyle çalındı. Yetmiş yaşlarındaki ünlü bilgin, zorlukla bulduğu gözlüklerini takmaya çalışırken gürültü sürdürmektedu.

Kapıyı açtığında Roma Engizisyon Mahkemesi personelleriyle karşı karşıya geldi. Beklediği “misafirlerdi”, ama bu kadar erken değil. Görevliler hışımla içeri girdiler, evi didik didik aradılar ve Galileo’ya hazırlanmasını ve Roma’ya götürüleceğini dile getirdiler.

“Hava çok berbattı. Sert ve soğuk bir rüzgar esiyordu. Tanıdık yol hüzünlü ve karamsar bir manzara çiziyordu … ” “Galileo’nun içini dayanılmaz bir hüzün kemiriyordu. Hastaydı ve hastalık tüm gücünü almış durumdaydı. .. Roma’da kendisini acımasız bir mücadele bekliyordu ve Galileo buna hazırdı.”

Diyalog adlı kitabını paylaştığı ve bu kitapta Kopernik Kuramı’nı savunduğu için Roma Engizisyon Mahkemesi’ne çıkarılacaktı

Pinokyolar Ülkesinde Filler Kral Olur PDF

Dosya Boyutu 2 MB

.

 

Related Articles

Back to top button