Tarih Kitapları

Agur, ETA Artık Yok Pdf indir

Agur, ETA Artık Yok pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 704 sayfadan oluşan Agur, ETA Artık Yok kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Akın Özçer tarafından kaleme alınan Agur, ETA Artık Yok isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13 x 19 cm ebatındadır. Agur, ETA Artık Yok kitabını 9786059823432 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Agur, ETA Artık Yok pdf oku indir.

Agur, ETA Artık Yok pdf indir

Akın Özçer, bu kitabında, tarihine ve farklı süreçlere dair derin bir vukufiyetle, ömrünü tamamlamış bir terör örgütünün 59 yıllık öyküsünü anlatıyor. ETA, hem Birleşik Krallık’ta İrlanda Cumhuriyetçi Ordusu IRA’dan, hem de Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri FARC’tan farklı olarak karşılığında herhangi bir ödün alamadan “içinden çıktığı Bask halkına karışarak erimek” zorunda kaldı.
Terör örgütünü bu kararları almaya, başta polisiye önlemler olmak üzere demokratik hukuk devletinin kullandığı tüm araçlar zorladı. Çeşitli nedenlerle bu kolay olmadı, tesirini belki uzun bir zaman dilimi içinde fakat gösterebildi.
İlginçtir, ETA’ya son darbeyi vuran, içinden çıktığı değil fakat uzun seneler içinde yaşadığı sınırın ötesindeki İparralde halkı oldu. Jean François Apatelegui uzunca süredir ETA’nın silah bırakmasını savunageliyordu.
Sınırın öteki tarafında yaşayan Basklardan yalnızca biriydi ama düşünceleri içinde bulunduğu toplumun çoğunluğunca paylaşılıyordu. Sınırın öteki tarafında daha çok Apatelegui vardı.

Agur, ETA Artık Yok kitap özeti

Agur, ETA Artık Yok pdf oku

Agur, ETA Artık Yok Pdf indir

 

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button