Biyografi Kitapları

Afrikalı Leo – Amin Maalouf PDF indir

Afrikalı Leo – Amin Maalouf, pdf kitap bölümümüzde 2018 senesinde kaleme alınan Afrikalı Leo – Amin Maalouf kitabını sizlerle paylaştık. Afrikalı Leo – Amin Maalouf kitabının detayları..

Afrikalı Leo – Amin Maalouf – Özeti

Afrikalı Leo – Amin Maalouf

Afrikalı Leo – Amin Maalouf

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2018
Eklenme: Temmuz 9th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 423
Yazar: Amin Maalouf
448

Afrikalı Leo, gerçek bir yaşam öyküsünden çıkarılmış düşsel bir yaşam öyküsü:

“Bir berberin sünnet ettiği, bir Papanın vaftiz ettiği” Hasan ibn Muhammed el-Vezzan ez-Zeyyati alias namı diğer Giovanni Leone de Medici’nin, Leo Africanus yani Afrikalı Leo’nun öz yaşam öyküsü yazmış olsaydı yazacağı gibi…

Amin Maalouf, bu ilk romanında ardından Semerkant, Tanios Kayası, Doğunun Limanları, ve öteki romanlarında da yapacağı gibi tarihle,tarihten müthiş bir halı dokuyor. Bir uçan halı…

Afrikalı leo Kitabı, İspanya, Fas, Kahire ve Roma sarmalında daha birden çok ülkenin birden çok dinin ve ırkın birbirine karıştırıldığı zengin bir kurgu.

Hasan, savaşın , göçün , hastalıkların ve ölümlerin hep bir arada olduğu bir zamanda sevdikleriyle, yaşadıklarıyla payına düşeni alıyor.

ergenlik çağında, yükselmekte olan sarayını izleyen bir Hasan canlanıyor gözümüzde.Sonra o topraklarından sürülen beş parasız bir Hasan.

İstanbul’da Yüce Türk’ün karşısında şaşkın ve korkmuş bir elçi. Roma zindanlarında bir esir. Papa’nın göz alıcı bir merasimle vaftiz ettiği medici leo.

İyi bir insansanız ve talih sizden yanaysa güzel bir hikayeniz mutlaka mevcuttur.

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button