Tarih Kitapları

Abhaz Kralları Pdf indir

Abhaz Kralları pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 189 sayfadan oluşan Abhaz Kralları kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Deniz Çaçhalia tarafından kaleme alınan Abhaz Kralları isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Abhaz Kralları kitabını 9786057395542 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Abhaz Kralları pdf oku indir.

Abhaz Kralları pdf indir

Bilim insanı D.K. Çaçhalia bu kitapta ele aldığı belgeyi, Kartli (Gürcü) dilinden Abhazca’ya çevirerek, orijinal eserin uygunsuz olarak “Kartvel (Gürcü) Vakayinamesi” şeklinde isimlendirildiğini, içeriğinin saptırıldığını ve bir çok yerinin şüphe duyulur hale getirildiğini ortaya koydu.
Bu belge ile dikkat çekilen husus, Abhaz Krallığı’nda Abhazcanın bunun yanında Kartvel-Gürcü dilinin de kullanıldığıdır. Belgelerin aslı olan Kartvel-Gürcü alfabesi ile yazılmış metinler de aynen kitaba alınmıştır.
 “Abhaz Kralları Tarihi” eski Abhaz yazısı için bir anıttır. Ulusal tarihimizin en mühim olayıdır. Abhaz bilim tarihinde açılan yeni bir sayfadır. Bunun yanı sıra araştırmacının kitaba eklediği belge ile de “Abhaz kaynaklarının araştırılması” hususunda yeni bir yol açılmış bulunmaktadır.

Abhaz Kralları kitap özeti

Abhaz Kralları pdf oku

Abhaz Kralları Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button