Çocuk Kitapları

3 Kafadar Pdf indir

3 Kafadar pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 208 sayfadan oluşan 3 Kafadar kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. İskan Tolun tarafından kaleme alınan 3 Kafadar isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. 3 Kafadar kitabını 9786059760607 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. 3 Kafadar pdf oku indir.

3 Kafadar pdf indir

ÜÇ KAFADAR
Bıçaklı sağ elini kaldırıp, “çocuklarım aç!..” diye defalarca dehşetle bağırdı, durdu, gök gürültüsü gibi çatallaşmış gür ve dağınık bir ses tonuyla.
Öfkesi; heybeti, ürküntüsü camlara yansıyınca zangırdıyor, me- kâna yoğunlaşarak yayılmayı sürdürüyor, dolup taşıyor, sesler birbirine karışıp dolanarak ahenkle yankılanıyor, arada bir ustura gibi kesilip ortalığı sedasız bırakınca, artçı zangırdayan camların ürküntü veren sesi, o korku dolu sessizliği bozuyor, beniz atmış, kaskatı bakan fırıncının üstüne bu kez ölüm korkusu yayılmayı sürdürüyor, kalp atışları şah damarından duyuluyordu.
“Çabuk gelin oturun ve bana bir şarkı söyleyin,” diyen köyün Ağasına, çadırını kurmakta zorlanan Çingene,
“Ananın düğünü mü var, gene mi evleniyor?” dedi.
Dokunsan dağılacak, avurdu, avurduna geçmiş, gözleri güneşten açılmıyor, burnu, kağıt gibi ince, boynu, gırtlak kemiğinden ibaretti adeta. Kendine gelince, titreyen dudaklarla ve ahenkli bir edayla hafif bir perdeden:
“Vay… Yıkılası mapushane, seni icat eden görmesin güneş…” dedi.

 

3 Kafadar kitap özeti

3 Kafadar pdf oku

3 Kafadar Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button