Ders Kitapları

2020 Dhbt 2 Klavuz Ortaöğretim (Lise) Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı Pdf indir

2020 Dhbt 2 Klavuz Ortaöğretim (Lise) Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan 2020 Dhbt 2 Klavuz Ortaöğretim (Lise) Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı kitabı 660 olarak çıkarılmıştır. tarafından kaleme alınan 2020 Dhbt 2 Klavuz Ortaöğretim (Lise) Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı isimli kitap 9786056612824 dilinde ve 1. Hm. Kağıt ebatındadır. 2020 Dhbt 2 Klavuz Ortaöğretim (Lise) Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı kitabını 04.12.2019 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. 2020 Dhbt 2 Klavuz Ortaöğretim (Lise) Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı pdf oku indir.

2020 Dhbt 2 Klavuz Ortaöğretim (Lise) Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı pdf indir

Bu çalışma Diyanet İsleri Başkanlığı’nda görev almak isteyen İmam Hatip Lisesi mezunu olan kardeşlerimize hitap etmektedir. Muhtevasiyla İmam-hatiplik, Müezzinlik, Kur’an kursu öğreticiliği sınavlarına bir araya getirilen adaylarımızın, bu hazırlık sürecinde en büyük yardımcısı olacaktır.
DHBT-2 İmam Hatip Lisesi Konu Anlatımı ve Soru Bankası, Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT-2 İHL düzeyi) Ortaöğretim müfredatı esas alınarak ÖSYM’nin sınav sistemi ile % 100 uyumlu olacak biçimde hazırlanmıştır. Alanında uzman, ÖSYM’nin sınav sistemi ve soru tarzları hususunda işinde uzman bir kadro tarafından titiz bir çalışma neticesinde ortaya çıkmıştır. Kitabı hazırlayan kadronun bunun yanı sıra anadolu imam hatip liselerinde bu dersleri okutan nitelikli öğretmenler olması çalışmaya artı değer katmaktadır. Zira kitap içinde bulunan konuların hangilerinde öğrencilerin anlama zorluğu çektiğini, hangi konulara daha dikkatli çalışmak gerektiğini, hangi konuların daha fazla önem arzettiğini sahada görmektedirler. Kitapta bulunan konular bu ilkeler ışığında işlenmeye özen gösterilmiştir. Bunun yanında alanında ihtisas sahibi, uzman diyanet personeli inceleme ekibimiz tarafından kitabımız defalarca eleştirel bir bakış açısıyla incelenmiştir. Bu kıymetli çalışmayı hazırlama sürecinde ticari endişelardan ziyade sınav noktasında siz kıymetli adaylara verimlilik yönünden daha fazla katkı sağlama çabası ilk hedefimiz olmuştur.
Çalışmamız sınavın sorumluluk alanının hepsinı kapsayan, bunun yanı sıra imam hatip liselerinde okutulmakta olan yedi temel dersten buluşmaktedir. Bu dersler kitap içinde birbirinden bağımsız müstakil bölümlere ayrılmıştır. Bunun yanı sıra her ders de kendi içinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın alakalı derslerin öğretim programlarında yer verdiği şekliyle ünitelere ayrılmıştır. Derslerin kitapta kapladığı alan, sınavda çıkan soru sayısına göre ayarlanmıştır. Özellikle çok soru çıkan dersler olabilecek olduğunca daha kapsamlı tutulmuştur. Konular siz kıymetli adayların anlayabileceği biçimde basitleştirilmiştir. Bazı konular içinde bulunan konular birer ikişer cümlelik maddeler haline getirilmiştir. Bu yöntem ile kitabımız ile sınava bir araya getirilen adayların zaman kaybı yetaptan daha verilmli çalışabilmesi hedeflenmiştir. Kitap içinde bulunan dersler şunlardan oluşmaktadır. İslam Tarihi,Tefsir, Fıkıh, Hadis, Kelam, Hitabet ve Mesleki Uygulama, Karşılaştırmalı Dinler Tarihi.
Kitabımızın konu anlatımları, mühim ayrıntı kısmı atlamadan, bununla birlikte siz kıymetli adayların kafasını karıştıracak ayrıntılara girmeden, sade ve kolay anlaşılır bir biçimde kurgulanmıştır. Bunun yanı sıra her ünitede önem arzeden anahtar bilgiler husustan bağımsız olarak dikkat çekecek bir biçimde not kutucuğu olarak verilmiştir.
Her ünitenin sonunda bulunan değerlendirme sorularının her biri özenle seçilmiştir. Sorularımızın hepsi orijinal bir formatta, öğrenilen konuları pekiştiren, bununla birlikte her adayın objektif düzeyde kendisini değerlendirme fırsatı sağlamaktadır.

2020 Dhbt 2 Klavuz Ortaöğretim (Lise) Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı kitap özeti

2020 Dhbt 2 Klavuz Ortaöğretim (Lise) Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı pdf oku

2020 Dhbt 2 Klavuz Ortaöğretim (Lise) Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button