Tarih Kitapları

1492’den Günümüze Edirne Yahudi Cemaati Pdf indir

1492’den Günümüze Edirne Yahudi Cemaati pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde Karton Kapak sayfadan oluşan 1492’den Günümüze Edirne Yahudi Cemaati kitabı 1. Hm. Kağıt olarak çıkarılmıştır. Oral Onur tarafından kaleme alınan 1492’den Günümüze Edirne Yahudi Cemaati isimli kitap 245 dilinde ve ebatındadır. 1492’den Günümüze Edirne Yahudi Cemaati kitabını TÜRKÇE numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. 1492’den Günümüze Edirne Yahudi Cemaati pdf oku indir.

1492’den Günümüze Edirne Yahudi Cemaati pdf indir

Edirneli tarihçi ve yazar Oral Onur tarafından tarihi belgeler, şahitler, yaşantılar, mektuplar, günlükler, anılar gibi bir çok belge ve dokümandan yararlanılarak, üzerinden beş asır geçmiş bir zaman diliminde Edirne mozayiginde bulunan Edirneli Yahudilerin öyküsü bütün gerçekleriyle ve yansız olarak bu kitaba aktarılmıştır.

Bir asır boyunca Osmanlı’ya başkentlik yapan ve 1453’tcn sonra da siyasi ve askeri başkentliğini koruyan Çdirne’nin ticaret, kültür, sanal ve edebiyat yaşamında mühim bir yer tutan Yahudilerin sosyal ve kültürel yaşantıları, gelenek ve görenekleri, ibadethaneleri, dini ve fikrî etkinlikleri bu kitapta 500 yılın bir özeti olarak ortaya konmuştur. Yahudilerin Türkiye’ye gelişinin 500 yılına rastlayan 1992 senesinde basılması hedeflenen bu kitabın geç dahi olsa yayına girmesi sevindiricidir. Bu kitap, insanlarda tarih ve toplum bilincini geliştirmek, “Her toplumun hatırlanmaya değer mutlu ve acılı günleri mevcuttur” mesajını vermek, o günleri yaşamışların antlarını tazelemek ve gelecek kuşaklara da bu yaşantılardan pay çıkarmak maksadıyla .si/ kıymetli okuyuculara sunulmuştur.

1492’den Günümüze Edirne Yahudi Cemaati kitap özeti

1492’den Günümüze Edirne Yahudi Cemaati pdf oku

1492’den Günümüze Edirne Yahudi Cemaati Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button